Awans Bordeaux do półfinału. Cały mecz Lewczuka!

11 sty 2017, 21:25

Bordeaux awansowało do półfinału Pucharu Ligi Francuskiej! Drużyna Igora Lewczuka pokonała na własnym stadionie Guingamp 3:2, a Polak rozegrał całe spotkanie.

Mecz rozpoczął się jednak nie najlepiej dla gospodarzy bowiem już 12. minucie francuski napastnik Sloan Privat wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie. Na odpowiedź Bordeaux nie trzeba było czekać zbyt długo. 4 minuty później do wyrównania doprowadził Gwinejczyk Francois Kamano, a w 38. minucie na prowadzenie ekipę byłego defensora chociażby Legii Warszawa wyprowadził Gaetan Laborde.

Po zmianie stron wynik podwyższył ponownie Laborde, a na 2 minuty przed końcem kontaktowego gola strzelił Nicolas Benezet tworząc tym samym nerwową końcówkę dla kibiców zgromadzonych na stadionie.

Przypomnijmy, że w 1/2 finału znajduje się już również Monaco Kamila Glika, które wczoraj po rzutach karnych wyeliminowało Sochaux. W ćwierćfinale odpadło z kolei Nantes Mariusza Stępińskiego. Na półfinał szanse ma jeszcze PSG Grzegorza Krychowiaka. Paryżanie właśnie podejmują u siebie Metz.