Awans Fiorentiny! 45 minut Teodorczyka

23 kwi 2015, 23:04

Włoska Fiorentina awansowała do półfinału Ligi Europy po wygranym dwumeczu z Dynamem Kijów. Włosi wygrali dziś we Florencji skromnie 1:0 (1:0). Pierwszy mecz zakończył się remisem 1:1. Łukasz Teodorczyk wyszedł w pierwszym składzie drużyny z Kijowa i zagrał 45 minut.

W pierwszej połowie zdecydowanie dominowała Fiorentina, lecz włoski zespół nie mógł udokumentować swojej przewagi bramką. Zmieniło się to dopiero gdy z boiska za drugą żółtą kartkę wyleciał zawodnik Dynama-Jeremain Lens. I już po chwili zawodnik Fiorentiny-Joauquin wstrzelił piłkę z lewej strony w pole karne, a Mario Gomez zmienił tor jej lotu i zupełnie zaskoczył bezradnego bramkarza.

W drugiej odsłonie meczu ponownie dominowała drużyna z Florencji. Dwie znakomite szanse zmarnował Salah. Dopiero w końcówce ponownie obudzili się goście i mocniej zaatakowali. Jednak ich ataki nie przyniosły pozytywnych skutków. Gdy wydawało się że mecz zakończy się wynikiem 1:0. Bramkę z ostrego kąta po kontrze w ostatniej minucie spotkania zdobył Juan Manuel Vargas. I nic już nie mogło odebrać Fiorentinie awansu do półfinału!

Fiorentina- Dynamo Kijów 2:0 (1:0) Pierwszy mecz: 1:1