Awans Polek do ćwierćfinału

28 sie 2015, 15:22

Kinga Kołosińska i Monika Brzostek pokonały w 1/8 finału Heather Bansley i Sarę Pavan z Kanady i awansowały do ćwierćfinału Grand Slamu w Olsztynie. W nim mistrzynie Polski powalczą o awans do strefy medalowej z amerykankami Lauren Fendrick i Brooke Sweat.

Polki póki co idą jak burza. Trzy zwycięstwa(jedno po walkowerze) dało od razu awansu do 1/8 finału turnieju.

Mecz był zacięty. Faworyzowane Kanadyjki z numerem 3 wygrały pierwszego seta na przewagi. Drugiego do 19-tu wygrały rozstawione z numerem 8. Polki. O awansie do następnej fazy miał decydować tie-break. W nim nie brakowało emocji. Rywalizacja, tak jak w pierwszym secie, toczyła się na przewagi. Lecz tym razem zwycięsko z tej bitwy wyszły nasze brązowe medalistki mistrzostw Europy.

1/8 finału:
Kinga Kołosińska/Monika Brzostek(8)-Heather Bansley/Sara Pavan(Kanada, 3) 2:1 (22:24, 21:19, 16:14)