Strona główna Piłka nożna Eliminacje Euro 2020 Aż dziesięciu piłkarzy PKO Ekstraklasy w kadrze reprezentacji Słowacji!

Aż dziesięciu piłkarzy PKO Ekstraklasy w kadrze reprezentacji Słowacji!

0
N/z Lukas Haraslin fot. Marta Winnowicz

Aż dziesięciu zawodników grających na co dzień w PKO Ekstraklasie zostało powołanych do szerokiej reprezentacji Słowacji na wrześniowe mecze eliminacji do mistrzostw Europy 2020! Najwięcej, bo po dwóch przedstawicieli mają Cracovia, Lechia Gdańsk, Piasta Gliwice i Śląska Wrocław!

Michal Sipľak i Jaroslav Mihalík z Cracovii, Dušan Kuciak i Lukáš Haraslín z Lechii Gdańsk, Róbert Pich i Matúš Putnocký ze Śląsk Wrocław, Tomáš Huk i František Plach z Piasta Gliwice, a także Ľubomír Šatka z Lecha Poznań i Boris Sekulić z Górnika Zabrze to zawodnicy, który będzie chciał sprawdzić obecny selekcjoner reprezentacji Słowacji, a były trener chociażby Zagłębia Lubin – Pavel Hapal.

Oczywiście część zawodników opuści zgrupowanie jeszcze przed wrześniowymi meczami, ale to już pokazuje, że z polskiej ligi zostało powołanych najwięcej zawodników (oczywiście pomijając rodzimą ligę).

Słowacy w ramach eliminacji do Euro 2020 najpierw zagrając 6 września o 20:45 u siebie z Chorwacją, z kolei trzy dni później pojadą do Budapesztu, gdzie zmierzą się z reprezentacją Węgier.

Komentarze