AZS Koszalin lepszy od Energy Czarnych Słupsk w derbach!

3 lis 2014, 08:54

AZS Koszalin pokonał Energę Czarnych Słupsk 76:68 w najciekawszym spotkaniu 5. kolejki Tauron Basket Ligi. Znakomite zawody rozegrał Goran Vrbanc oraz Szymon Szewczyk.

Bardzo wyrównane spotkanie ciągnęło się przez raptem przez połowę pierwszej kwarty. Żadna z ekip nie potrafiła odskoczyć rywalom na więcej niż kilka punktów, jednak w tym momencie do głosu doszli zawodnicy Energy, którzy odskoczyli rywalom na 7. punktów. Końcówka należała jednak do AZSu, który wygrał fragment 10:2 i po pierwszej kwarcie prowadził 22:21. Druga kwarta to genialna gra koszykarzy ze Słupska, którzy na przerwę schodzili prowadząc 43:33

Druga połowa meczu należała do zawodników z Koszalina. Energa zdobyła w 3. kwarcie zaledwie 11. punktów, dzięki czemu AZS znacznie przybliżył się do swoich rywali. W 4. kwarcie zawodnicy ze Słupka starali się nawiązać walkę jednak nic z tego nie wyszło i to AZS Koszalin cieszył się ze zwycięstwa po ostatniej syrenie.

Autor: Grzesiek Hetman