Baraż do Serie A: Kolejny Polak we włoskiej ekstraklasie!

Aktualizacja: 20 cze 2019, 19:36
2 cze 2019, 23:36

W rewanżowym spotkaniu barażowym do Serie A pomiędzy Hellasem Verona, a Cittadellą padł wynik 3:0. Rezultat ten oznacza, że w przyszłym sezonie do drużyna Pawła Dawidowicza zagra we włoskiej ekstraklasie.

Hellas Verona do rewanżowego meczu przystępował w dość trudnej dla siebie sytuacji. W pierwszym starciu, na Stadio Piercesare Tombolato to gospodarze okazali się być lepsi i tryumfowali 2:0. Werończycy musieli więc od samego początku przejąć inicjatywę i starać się odrabiać straty.

Pogoń za wynikiem rozpoczęli w 27. minucie kiedy to Zaccagni pokonał bramkarza rywali. Więcej bramek w pierwszej części gry już nie padło i do przerwy to goście byli jedną nogą w Serie A.

Po zmianie stron wynik długo nie ulegał zmianie. Ekipa Cittadelli mądrze się broniła nie pozwalając na wiele swoim rywalom. Opór został jednak złamany w 69. minucie. Samuel Di Carmine wykorzystał dogranie od kolegi z drużyny i strzałem piętą podwyższył prowadzenie. Rezultat 2:0 oznaczał, że mielibyśmy dogrywkę.

I długo się na nią zanosiło. Jednak w 83. minucie Laribi strzelając gola na 3:0 wprowadził Hellas Verona do Serie A. Paweł Dawidowicz zagrał pełne 90 minut. Polak przez całe spotkanie był bardzo pewny w swoich interwencjach i świetnie wyprowadzał piłkę.

Hellas Verona 3:0 Cittadella