Baraże o II ligę: Awans Polonii Warszawa, Warty Poznań, Olimpii Elbląg oraz Odry Opole

15 cze 2016, 21:40

Polonia Warszawa zwyciężyła dziś 1:0 z Górnikiem Wałbrzych w ramach baraży o II ligę. Takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie Warty Poznań z Garbarnią Kraków. Olimpia Elbląg pokonała 2:1 lubliński Motor a Odra Opole zwycięsko zremisowała 1:1 z Vinetą Wolin.

Czarne koszule zwyciężyły dzięki bramce w 12. minucie Daniela Chorosia. W pierwszym meczu obu ekip padł remis 1:1. Dzisiejsze zwycięstwo przesądziło, że to Polonię Warszawa zobaczymy w przyszłym roku w II klasie rozgrywkowej w Polsce.

Polonia Warszawa- Górnik Wałbrzych 1:0 (1:0)
12′ Choroś

Warta Poznań, również wygrała 1:0 po golu Łukasza Białożyta z rzutu karnego w 89. minucie spotkania. Pierwszy mecz wygrała Garbarnia 3:2.

Warta Poznań- Garbarnia Kraków 1:0 (0:0)

89′ Białożyt(k)

Swój mecz wygrali również zawodnicy Olimpii Elbląg. Do triumfu 2:1 przyczynili się Michał Pietroń oraz Anton Kołosow. Honorowe trafienie dla gości zaliczył Filip Drozd. W pierwszym meczu również wygrała Olimpia, 1:0

Olimpia Elbląg- Motor Lublin 2:1 (1:1)
29′ Pietroń, 81′ Kołosow – 22′ Drozd

Jedynym zspołem, który awansował bez wygranej w swoim meczu została Odra Opole, która zremisowała 1:1 z Vinetą Wolin po bramkach Mateusza Gancarczyka oraz Dawida Jeża. W pierwszym meczu triumfowała Odra 2:0.

Odra Opole- Vineta Wolin 1:1 (1:0)
5′ Gancarczyk – 62′ Jeż