Barca męczyła się z 3-ligowym Unionistas CF, ale jest w ćwierćfinale Pucharu Króla

18 sty 2024, 21:39

FC Barcelona po raz kolejny nie zachwyciła. Mistrzowie Hiszpanii musieli gonić wynik w meczu 1/8 finału Pucharu Króla z 3-ligowym Unionistas CF, ale ostatecznie wygrali 3:1 i zameldowali się w ćwierćfinale rozgrywek.

Świetna połowa Unionistas i gol Barcy do przerwy

Po blamażu w finale Superpucharu Hiszpanii i porażce 1:4 z Realem Madryt, starcie z 3-ligowym Unionistas CF miało być szansą dla Barcy na poprawę nastrojów. Jak się jednak okazało, pojedynek ze znacznie niżej notowanym rywalem wcale nie był dla Katalończyków spacerkiem i łatwym meczem.

Gospodarze już w 1. minucie mieli świetną okazję na zaskoczenie Barcy, ale na posterunku był Iñaki Peña. Zawodnicy z Salamanki dopięli jednak swego. W 31. minucie Juan Serrano znakomicie dośrodkował z lewego skrzydła, a w polu karnym niepilnowany Alvaro Gomez mocnym strzałem dał gospodarzom prowadzenie.

Gracze Unionistas CF chcieli iść za ciosem, ale okazało się to dla nich zgubne. Tuż przed przerwą Barca wybiegła z szybką kontrą. Ferran Torres pokonał kilkadziesiąt metrów i bez większego problemu w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza 3-ligowej drużyny.

Barca bezlitosna w drugiej połowie

Po zmianie stron Barca miała przewagę, ale momentem zwrotnym była potrójna zmiana. Na boisku pojawili się Robert Lewandowski, Ilkay Gundogan i Pedro. Co prawda żaden z tych graczy nie miał bezpośredniego udziału przy golach, ale ich wejście uspokoiło sytuację na murawie.

W 69. minucie Jules Kounde zdecydował się na uderzenie z odległości około 30 metrów i w pięknym stylu trafił na 2:1. Raptem cztery minuty później było już 3:1 – tym razem ładną akcją popisał się Alejandro Balde i bardzo mocnym strzałem pod poprzeczkę zapewnił FC Barcelonie awans do ćwierćfinału.

Unionistas CF – FC Barcelona 1:3
1:0 Alvaro Gomez 31′
1:1 Ferran Torres 45′
1:2 Jules Kounde 69′
1:3 Alejandro Balde 73