Barca pokonuje Real i zgarnia Superpuchar Hiszpanii! Lewandowski jednym z bohaterów

15 sty 2023, 21:53

FC Barcelona pokazała się ze znakomitej strony i w meczu o Superpuchar Hiszpanii rozbiła Real Madryt 3:1. Jednym z bohaterów był Robert Lewandowski, który już w pierwszej połowie strzelił gola i zanotował asystę!

Obie drużyny w drodze do finału musiały rozegrać serie rzutów karnych. Najpierw Real Madryt okazał się lepszy od Valencii – po remisie 1:1 w 120 minutach, “Królewscy” wygrali serię jedenastek 4:3. Dzień później Barca wyeliminowała Real Betis – po remisie 2:2, serię karnych zwyciężyła 4:2.

Barca zdominowała Real w pierwszej połowie

Decydujące o tytule spotkanie zdecydowanie bardziej układało się pod dyktando drużyny ze stolicy Katalonii. W dwóch pierwszych kwadransach zespół prowadzony przez Xaviego Hernandeza był zdecydowanie bardziej aktywny, czego dowodem były dobre okazje Alejandro Balde i Roberta Lewandowskiego.

Barca udowodniła wyraźną przewagę dwoma trafieniami. W 33. minucie Lewandowski dograł do Gaviego, a ten precyzyjnym strzałem otworzył wynik spotkania. Tuż przed przerwą obaj zawodnicy zamienili się rolami – to Gavi asystował przy trafieniu Polaka, wykładając mu piłkę tak naprawdę na pustę bramkę.

Piłkarze Carlo Ancelottiego w pierwszej połowie tak naprawdę nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. Do przerwy oddali tylko jeden strzał – jego autorem był Karim Benzema, ale zdobywca Złotej Piłki nie zdołał nawet trafić w światło bramki. Postawa “Królewskich” była zaskakująco słaba.

Barca potwierdziła wyraźną przewagę

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zbyt wyraźnej zmianie – ponownie to Barca kontrolowała przebieg spotkania, a przy tym była w stanie tworzyć groźniejsze sytuacje podbramkowe. W 51. minucie świetną szansę miał Ousmane Dembele, ale dobrą interwencją wykazał się Thibaut Courtois.

Kolejne minuty upływały, a Katalończycy nie zamierzali składać broni i zadowolić się dwubramkową przewagą. W 69. minucie przeprowadzili kolejną zabójczą akcję – Gavi wbiegł w pole karne i zagrał na długi słupek do Pedriego, a ten bez żadnego problemu wpakował piłkę do pustej bramki i podwyższył na 3:0.

W samej końcówce wynik uległ jeszcze zmianie – w trzeciej minucie doliczonego czasu gry rozmiary porażki na 1:3 zniwelował Karim Benzema, ale na nic się to nie zdało. W ten sposób Barca zdobyła Superpuchar Hiszpanii po raz 14. w swojej historii, najwięcej spośród wszystkich drużyn od początku istnienia rozgrywek.

Real Madryt 1:3 FC Barcelona