Barca wygrywa bez “Lewego” w składzie! Skromne zwycięstwo nad Atletico

8 sty 2023, 22:58

FC Barcelona bez zawieszonego Roberta Lewandowskiego wygrała 1:0 w bardzo ważnym spotkaniu z Atletico Madryt, a gola na wagę trzech punktów strzelił Ousmane Dembele. Dzięki tej wygranej Barca powiększyła przewagę nad Realem Madryt w ligowej tabeli.

Przed rozpoczęciem tego spotkania FC Barcelona była liderem LaLiga. Stało się to dzięki porażce Realu Madryt 1:2 z Villarrealem. Atletico Madryt z kolei zajmowało siódme miejsce, ale nad siódmym w tabeli Athletikiem Bilbao miało zaledwie dwa punkty przewagi.

Atletico – Barcelona. Zadecydował gol Dembele

W przeważającej części pierwszej połowy przewagę miała drużyna ze stolicy Hiszpanii, ale skuteczniejsza była FC Barcelona. W 22. minucie Ousmane Dembele otrzymał podanie od Gaviego i precyzyjnym uderzeniem trafił do siatki. Po stronie Atletico znakomite okazje mieli Marcos Llorente, Antoine Griezmann czy Jose Maria Gimenez, ale zabrakło im nieco dokładności.

Po przerwie ponownie to Atletico było nieco lepszą ze stron, ale nie przekładało się to na żadne groźne sytuacje bramkowe. Z drugiej strony dogodną okazję na podwyższenie wyniku miał Dembele, ale tym razem nie udało mu się pokonać Jana Oblaka. Ostatecznie żadna ze stron nie zmieniła już wyniku.

W samej końcówce jednak Ferran Torres i Stefan Savić zadbali o emocje. W jednym ze starć wykazali się tak dużą agresją wobec siebie, że obaj zostali ukarani czerwonymi kartkami.

Dzięki tej wygranej FC Barcelona powiększyła przewagę nad Realem Madryt i z dorobkiem 41 punktów wciąż jest liderem tabeli LaLiga. Atletico z kolei pozostało na piątym miejscu z 27 punktami, ale już w poniedziałek może zostać prześcignięte przez Athletic, który gra u siebie z Osasuną.

Atletico Madryt vs FC Barcelona 0:1
0:1 Ousmane Dembele 22′

Szok w Mediolanie! Roma z Zalewskim w składzie wyrwała remis z Milanem!