Szok w Mediolanie! Roma z Zalewskim w składzie wyrwała remis z Milanem!

8 sty 2023, 22:45

Niezwykle emocjonujący przebieg miało hitowe starcie 17. kolejki włoskiej Serie A. Do 87. minuty spotkania AC Milan prowadził z AS Romą 2:0, ale w końcowych minutach drużyna z Rzymu odrobiła dwie bramki straty i doprowadziła do remisu!

Milan przystępował do tego spotkania jako trzecia drużyna tabeli po tym, jak kolejne spotkanie z rzędu wygrał Juventus. AS Roma z kolei zajmowała szóste miejsce, ale miała tylko punkt straty do znajdującego się o jedną pozycję wyżej Lazio Rzym.

Milan lepszy od Romy w hicie Serie A

W pierwszej połowie optyczną przewagę mieli gospodarze, którzy również byli w stanie częściej atakować. Jedna z prób dała skutek – w 30. minucie Sandro Tonali dośrodkował z rzutu rożnego, a gola do siatki strzałem głową skierował Pierre Kalulu. W 42. minucie świetną okazję miał Nicola Zalewski, ale zabrakło mu kilka centymetrów do szczęścia.

Po przerwie ponownie to gospodarze byli stroną przeważającą, ale przez długi czas nie udało im się tego potwierdzić kolejnym golem. Doszło do tego dopiero w 77. minucie – Rafael Leao zagrał na wolne pole do Tommaso Pobegi, a ten spokojnym strzałem podwyższył na 2:0.

Potem jednak do gry wkroczyli piłkarze AS Romy. W 87. minucie Roger Ibanez skutecznie wykończył dośrodkowanie Lorenzo Pellegriniego z rzutu rożnego, natomiast w trzeciej minucie doliczonego czasu gry w polu karnym najprzytomniej zachował się Tammy Abraham, który z bliskiej odległości trafił do siatki.

Po tym remisie Milan z dorobkiem 37 punktów pozostał na trzecim miejscu w tabeli i do liderującego Napoli traci siedem punktów. AS Roma pozostała na szóstej pozycji i obecnie ma tyle samo punktów (31), co Lazio Rzym. Nicola Zalewski rozegrał pełne 90 minut, a w 30. minucie został ukarany żółtą kartką.

AC Milan vs AS Roma 2:2
1:0 Pierre Kalulu 30′
2:0 Tommaso Pobega 77′
2:1 Roger Ibanez 87′
2:2 Tammy Abraham 90+3′

Dwa miesiące temu doznał fatalnej kontuzji. Teraz Drągowski bohaterem!