Barca wygrywa, Lewandowski z golem, Roque z czerwoną kartką. Szalony mecz z Alaves

3 lut 2024, 20:29

W meczu 23. kolejki LaLiga drużyna FC Barcelony wygrała na wyjeździe 3:1 z Deportivo Alaves. Wynik starcia dla Katalończyków otworzył Robert Lewandowski, dla którego było to pierwsze ligowe trafienie od 10 grudnia i przegranego spotkania z Gironą.

Barca wygrywa, Lewandowski się przełamuje

Pierwsza połowa w wykonaniu drużyny ze stolicy Katalonii nie była zachwycająca, zwłaszcza biorąc pod uwagę grę w ofensywie. Barca oddała tylko jeden celny strzał, ale na szczęście dla niej – zakończony golem. W 22. minucie Ilkay Gundogan dograł do Roberta Lewandowskiego, a ten zdołał przedrzeć się w polu karnym i znaleźć drogę do siatki.

Kolejne trafienia padły już po zmianie stron. W 49. minucie jego autorem tym razem był Gundogan, który w pięknym stylu wykończył świetne dogranie od Pedriego. Zaledwie 120 sekund później gospodarze dali sygnał do ataku. Samu Omorodion bardzo ładnym uderzeniem głową zniwelował straty.

W 59. minucie na boisku zameldował się Vitor Roque i cztery minuty później podwyższył na 3:1, strzelając gola w drugim ligowym meczu z rzędu. Brazylijczyk nie zagrał jednak zbyt długo – w 72. minucie obejrzał drugą, choć mocno dyskusyjną żółtą kartkę i arbiter wyrzucił go z boiska. Wynik nie uległ już zmianie i Barca wygrała drugie ligowe spotkanie z rzędu.

Deportivo Alaves – FC Barcelona 1:3
0:1 Robert Lewandowski 22′
0:2 Ilkay Gundogan 49′
1:2 Samu Omorodion 51′
1:3 Vitor Roque 63′

Dzięki tej wygranej, FC Barcelona przynajmniej do niedzielnego wieczora wyprzedziła Atletico Madryt i z dorobkiem 50 punktów zajmuje trzecie miejsce w tabeli LaLiga. Za tydzień Barca zagra u siebie z Granadą.

Krzysztof Piątek się nie zatrzymuje. Kolejne dwa gole Polaka w Turcji!