Barca wygrywa szalony mecz z Villarrealem. Lewandowski z premierowym golem!

27 sie 2023, 19:37

W trzeciej kolejce LaLiga FC Barcelona po szalonym spotkaniu wygrała na wyjeździe 4:3 z Villarrealem. Gola decydującego o zwycięstwie Katalończyków strzelił Robert Lewandowski, dla którego było to premierowe trafienie w obecnym sezonie hiszpańskiej ligi.

Barca wygrywa, Lewy z pierwszym golem w sezonie

Spotkanie rozpoczęło się dla FC Barcelony bardzo dobrze, bowiem już po kwadransie prowadziła 2:0, a do siatki trafiali Gavi i Frenkie de Jong. Do przerwy był jednak remis – Villarreal przed zejściem do szatni zdołał odrobić straty, a ter Stegena pokonywali Juan Foyth i Alexander Sorloth.

W drugą połowę Katalończycy weszli znacznie gorzej, bowiem już w 50. minucie gola na 3:2 strzelił Alex Baena. Niecały kwadrans później na boisku pojawił się Ferran Torres, który okazał się bohaterem – zaledwie pięć minut później Hiszpan wykorzystał niefrasobliwość defensywy Villarrealu i wyrównał na 3:3.

Zaledwie 180 sekund później Barca prowadziła już 4:3, a szczęście w końcu uśmiechnęło się do Roberta Lewandowskiego. Polak znalazł się w odpowiednim miejscu, gdy piłka po strzale Lamine Yamala odbiła się od słupka i spadła pod nogi niepilnowanego Polaka, który wbił ją do pustej bramki.

3:4 Robert Lewandowski 71′

Dzięki temu zwycięstwu drużyna ze stolicy Katalonii przynajmniej na kilka godzin przesunęła się na trzecie miejsce w tabeli LaLiga. W następnej serii gier FC Barcelona zagra na wyjeździe z Osasuną.

Szymon Marciniak wraca do LM. Poprowadzi decydujący mecz w 4. rundzie eliminacji