Cudowna asysta Lewandowskiego z Mallorką i pożegnanie dwóch legend Barcy na Camp Nou

Aktualizacja: 29 maj 2023, 09:03
29 maj 2023, 07:49

FC Barcelona bez większych problemów pokonała 3:0 Mallorkę w ostatnim domowym meczu w tym sezonie, a piękną asystą popisał się Robert Lewandowski. Był to także moment na pożegnanie dwóch legend klubu, Jordiego Alby i Sergio Busquetsa, którzy po wielu latach odchodzą z klubu.

Spokojna wygrana Barcy i efektowna asysta Lewandowskiego

Ostatni domowy mecz FC Barcelony w tym sezonie i przed zamknięciem Camp Nou na czas przebudowy był niezwykle jednostronnym widowiskiem. Po zaledwie kwadransie ekipa Mallorki mocno utrudniła sobie sytuację – zasłużoną czerwoną kartkę obejrzał Amath Ndiaye, który brutalnie sfaulował Alejandro Balde. Gracz Barcy musiał opuścić boisko na skutek urazu.

Już po kilkudziesięciu sekundach Katalończycy wyszli na prowadzenie, a na listę strzelców po asyście Gaviego wpisał się Ansu Fati. Młody gracz Barcy zakończył mecz z dwoma trafieniami – w 24. minucie wykorzystał cudowne podanie od Roberta Lewandowskiego i podwyższył na 2:0.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie – wciąż to Barca miała ogromną przewagę i nie pozwalała gościom na cokolwiek. W 70. minucie wynik ustalił Gavi, który popisał się ładnym strzałem po podaniu od Ousmane’a Dembele. Robert Lewandowski tym razem nie powiększył swojego dorobku bramkowego.

Pożegnanie Alby i Busquetsa

Ostatni domowy mecz Barcy w tym sezonie był również okazją do pożegnania dwóch legend, które odchodzą z klubu. To Jordi Alba i Sergio Busquets, którzy zeszli z boiska w ostatnich minutach spotkania przy akompaniamencie braw ze strony prawie 89 tys. kibiców zasiadających na trybunach.

Jordi Alba spędził w FC Barcelonie 11 lat po transferze z Valencii w 2012 roku. Od tamtego czasu dla klubu z Katalonii rozegrał 458 meczów, strzelił 27 goli i zanotował 99 asyst. W obecnych rozgrywkach zanotował 29 występów we wszystkich rozgrywkach. Z Barcą sięgnął po 18 trofeów.

Sergio Busquets to z kolei zawodnik z największym doświadczeniem w drużynie Blaugrany. Jest wychowankiem klubu, a w pierwszym zespole występował od 2008 roku. Jest także trzecim w historii zawodnikiem pod względem liczby występów – ma ich obecnie aż 721 (więcej mają Messi – 778 i Xavi – 767).

Jakub Kiwior z golem w Premier League. Polak będzie częściej grał na lewej obronie?