Barcelona w finale Superpucharu Hiszpanii. Lewandowski z golem

Aktualizacja: 14 sty 2023, 14:08
12 sty 2023, 22:56

Niezwykle wyrównany przebieg miało spotkanie Betis – Barcelona, które rozegrane zostało w ramach Superpucharu Hiszpanii. Czwartkowe starcie rozegrane na King Fahd International Stadium w Arabii Saudyjskiej ostatecznie zakończył się wynikiem 2:2, a do rozstrzygnięcia potrzebna była seria rzutów karnych. W tej lepsi okazali się piłkarze Dumy Katalonii.

Lewandowski nie zawiódł. Strzelił pierwszego gola w 2023 roku

Fani hiszpańskiej piłki, którzy zdecydowali się poświęcić czwartkowy wieczór na oglądanie Superpucharu Hiszpanii, z pewnością nie mogli narzekać na swoją decyzję. Półfinałowy mecz Betis – Barcelona okazał się niezwykle emocjonujący i przyniósł nam masę arcyciekawych zwrotów akcji.

Przede wszystkim starcie na King Fahd International Stadium dało także pierwszą bramkę w 2023 roku Robertowi Lewandowskiemu. Polski napastnik wpakował piłkę do siatki w 40. minucie meczu, czym otworzył wynik spotkania. Wcześniej futbolówka przekroczyła linię bramkową po strzale Pedriego, ale ten był na pozycji spalonej.

W 77. minucie Los Verdiblancos jednak wyrównali. Kibiców Realu Betis ucieszył Francuz Nabil Fekir, który fantastycznym strzałem po ziemi pokonała bramkarza Barcelony. Kilka chwil później po raz kolejny futbolówkę w siatce zmieścił natomiast Robert Lewandowski. Polak był jednak na niedozwolonej pozycji, w związki czym mecz zakończył się wynikiem 1:1, a do jego rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka.

W doliczonych trzydziestu minutach również działo się bardzo wiele. Już w 93. minucie na listę strzelców wpisał się Ansu Fati. Gol młodego zawodnika nie zapewnił jednak Dumie Katalonii upragnionego awansu do finału. Jeszcze w pierwszej połowie dogrywki Betis wyrównał za sprawą Lorena Morona.

Losy starcia rozstrzygnąć musiała więc seria rzutów karnych. W niej zdecydowanie lepsi okazali się piłkarze FC Barcelony, którzy nie zmarnowali żadnej jedenastki. Z kolei po stronie Realu Betis do siatki nie trafili Juanmi oraz William Carvalho. W finale na Dumę Katalonii czeka już Królewscy – Real pierwszym finalistą Superpucharu Hiszpanii! Zadecydowały karne [WIDEO].

Nagroda FIFA The Best. Czy Robert Lewandowski wygra trzeci raz z rzędu?