Bardzo dobry mecz w Krakowie

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:41
15 lut 2015, 17:36

Cracovia zremisowała 1:1 ze Śląskiem Wrocław w meczu 20. kolejki T-Mobile Ekstraklasy.

Od początku spotkania Cracovia grała dobrze. Bramki mogli strzelić Nykiel, Covillo, czy Rakels. Jednak słaba skuteczność i szczęście debiutującego bramkarza gospodarzy Jakuba Wrąbela nie pozwoliło wyjść na prowadzenie krakowianom. Lepsza gra Cracovii nie przyniosła skutki, zaś to goście za sprawą Petera Grajciara wyszli na prowadzenie w 50 minucie. Podopieczni trenera Podolińskiego jednak się nie poddawali. Ruszali do co raz bardziej zdecydowanych ataków. Grali tak dobrze, jak jeszcze chyba nigdy w tym sezonie. Było pewne, że gol dla gospodarzy jest więc kwestią czasu. I pod koniec meczu, w 88 minucie dopięli swego. Bramkę na wagę remisu zdobył Marcin Budziński. Ostatecznie mecz, który póki co zasługuje na miano “Meczu kolejki” zakończył się wynikiem 1:1.

15 lutego 2015, 15:30 – Kraków (stadion Cracovii)
Cracovia 1-1 Śląsk Wrocław
Marcin Budziński 88 – Peter Grajciar 51

Cracovia: 80. Krzysztof Pilarz – 25. Bartosz Rymaniak, 3. Sreten Sretenović, 24. Piotr Polczak – 8. Krzysztof Nykiel (73, 96. Mateusz Wdowiak), 5. Miroslav Čovilo, 14. Damian Dąbrowski (60, 67. Bartosz Kapustka), 27. Marcin Budziński, 92. Deniss Rakels (80, 9. Dariusz Zjawiński), 6. Adam Marciniak – 62. Erik Jendrišek.

Śląsk: 22. Jakub Wrąbel – 6. Tomasz Hołota, 3. Piotr Celeban, 17. Mariusz Pawelec, 12. Dudu Paraíba – 28. Flávio Paixão (88, 5. Krzysztof Danielewicz), 20. Lukáš Droppa, 4. Tom Hateley, 29. Peter Grajciar (61, 8. Mateusz Machaj), 10. Róbert Pich (80, 2. Krzysztof Ostrowski) – 19. Marco Paixão.