Bartosz Białek strzela, Kozłowski asystuje. Zabójcze combo Vitesse

19 wrz 2022, 08:25

Vitesse Arnhem zremisowało z FC Volendam w meczu siódmej kolejki Eredivisie (1:1). Gola na wagę punktu dla gospodarzy tuż po przerwie strzelił Bartosz Białek, który otrzymał płaskie podanie od Kacpra Kozłowskiego. To debiutanckie trafienie polskiego napastnika na boiskach holenderskiej ekstraklasy.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Bartosz Białek z premierowym golem w Eredivisie

Podczas letniego okna transferowego Bartosz Białek został wypożyczony z VfL Wolfsburg do Vitesse Arnhem bez opcji wykupu. Powodem takiego stanu rzeczy były wątpliwości trenera Niko Kovacia dotyczące formy naszego rodaka. Według włodarzy niemieckiego klubu polski piłkarz musi się odbudować w innej drużynie po kontuzji więzadła krzyżowego.

Wcześniej do holenderskiego klubu trafił Kacper Kozłowski z Brighton & Hove Albion, dla którego nie przewidywano miejsca w zespole Premier League. Kozłowski, jak również Białek, od początku otrzymali kredyt zaufania od trenera Thomasa Letscha. W sobotni wieczór Vitesse mierzyło się przed własną publicznością z FC Volendam.

W tym spotkaniu Polacy także wybiegli na boisko w podstawowym składzie ekipy z Arnhem. Przyjezdni otworzyli wynik w 21. minucie po bramce zdobytej przez Roberta Muhrena. Jednak tuż po przerwie byliśmy świadkami polskiej akcji. Kozłowski urwał się lewą flanką, po czym posłał płaskie podanie w pole karne, gdzie sytuację sfinalizował Białek, doprowadzając do remisu.

To debiutanckie trafienie Bartosza Białka na boiskach Eredivisie w trzech meczach. Rezultat nie uległ zmianie do finałowego gwizdka. Po siedmiu kolejkach Vitesse Arnhem z dorobkiem pięciu punktów zajmuje czternastą pozycję w tabeli holenderskiej ekstraklasy. Prowadzi PSV Eindhoven, które ma na koncie osiemnaście “oczek”.