Strona główna Piłka nożna Bartosz Białkowski zostaje w Championship!

Bartosz Białkowski zostaje w Championship!

0
Foto: footballleagueworld.co.uk

Polski bramkarz z klubu Ipswich Town pozostanie w Championship. Uczestnik Mistrzostw Świata zagra dla FC Millwall.

Ekipa z Ipswich nieudanie zakończyła poprzedni sezon Championship. Drużyna Polaka zajęła ostatnie miejsce w lidze i spadła na trzeci poziom rozgrywkowy w Anglii.

Było jasne, że Białkowski będzie musiał zmienić otoczenie. W grze o piłkarza, który trzykrotnie został mianowany do tytułu zawodnika sezonu swojego klubu, biły się Birmingham City oraz dwa inne zespoły, których nazwy nie podawano.

Miesiąc temu pojawiły się pierwsze informacje zapowiadające przejście Białkowskiego do Millwall, ale przyczyną nieudanych rozmów były problemy zdrowotne.

Ostatecznie polski bramkarz zmieni otoczenie. W nowej drużynie znów będzie musiał bronić się przed spadkiem. W zakończonej kilka miesięcy temu rywalizacji Lwy zajęły 21. miejsce.

Co prawda kontrakt z Ipswich ma obowiązywać jeszcze przez dwa sezony, tak Białkowski będzie mógł występować w Championship na zasadzie wypożyczenia. Cena za 31-latka wyniesie 1,5 mln funtów.

Dodajmy, że Białkowski został powołany na ubiegłoroczny mundial w Rosji, lecz nie zagrał ani minuty. Koszulkę reprezentacyjną założył 23 czerwca 2018 roku w przegranym meczu z Nigerią.

 

Komentarze