Borussia Dortmund wygrywa! Powrót Piszczka!

Aktualizacja: 9 maj 2015, 19:34
9 maj 2015, 18:13

Borussia Dortmund pokonała na własnym stadionie Herthę Berlin 2:0 i jest już na siódmym miejscu w ligowej tabeli. W 72. minucie na boisku pojawił się powracający po kontuzji Łukasz Piszczek.

Gospodarze przez cały mecz kontrolowali jego przebieg. Posiadanie piłki rozkładało się po równo, ale już inne statystyki, przede wszystkim sytuacje bramkowe i strzały na bramkę były zdecydowanie na korzyść BVB. Mecz idealnie ułożył się dla drużyny z zagłębia Ruhry, bo już w 9. minucie bramkę strzelił Subotić. Na początku drugiej połowy wynik ustalił Durm.

Na ostatnie osiemnaście minut spotkania na murawę wszedł reprezentant Polski Łukasz Piszczek. Był to jego pierwszy występ od 24 lutego. Przez ten czas leczył on kontuzję naderwania więzadła przedniego piszczelowo-strzałkowego.