Bayern bez Lewego traci punkty!

25 wrz 2018, 23:38

Bayern Monachium zremisował u siebie z FC Augsburg 1:1 we wtorkowym meczu piątej kolejki niemieckiej Bundesligi. Robert Lewandowski przesiedział pełne 90 minut na ławce mistrza Niemiec.

Zgodnie z przewidywaniami, o których wspominaliśmy TUTAJ , trener Bayernu Niko Kovac dał odpocząć kilku zawodnikom w starciu z niżej notowanym rywalem. Wśród piłkarzy, którzy spotkanie rozpoczęli na ławce, znalazł się Robert Lewandowski. Jego miejsce w wyjściowej jedenastce zajął Sandro Wagner.

Mimo roszad kadrowych to Bayern kontrolował przebieg spotkania, dłużej utrzymując się przy piłce. Bawarczycy długo nie potrafili jednak rozmontować defensywy gości. W pierwszej połowie najbliżej szczęścia był Thomas Mueller, jednak piłka po jego uderzeniu wylądowała na słupku bramki Augsburga.

Bawarczycy wyszli na prowadzenie w drugiej połowie spotkania. Bramkę w 48. minucie strzałem pod poprzeczkę zdobył Arjen Robben, któremu piłkę zagrał Gnabry. Kiedy wydawało się, że Bayern dowiezie skromne zwycięstwo do końca, to w 86. minucie Augsburg wyrównał. Gola na wagę jednego punktu strzelił Felix Goetze, wykorzystując fatalny błąd Neuera, który nie zdołał złapać dośrodkowanej piłki.

Mimo straty punktów Bayern z 13 oczkami jest liderem Bundesligi. Augsburg zajmuje 12. miejsce.