[WIDEO] Bayern gładko wygrywa. Dublet Lewandowskiego

Aktualizacja: 8 gru 2018, 19:06
8 gru 2018, 18:06

Bayern Monachium pewnie wygrał 3:0 z 1. FC Nurnberg. Dwie bramki, obie jeszcze w pierwszej połowie, zdobył Robert Lewandowski.

Bayern nie może zaliczyć początku tego sezonu do udanych. Strata do Borussi Dortmund urosła do 9 punktów i trudni powiedzieć, czy Bawarczykom uda się to odrobić. Na pewno jednak takie występy jak dzisiaj są krokiem w dobrą stronę. Nawet jeśli rywalem jest zespół ocierający się o spadek.

Bayern wszedł w mecz tak jak powinien. Szybkie przejęcie kontroli, zepchnięcie rywali i zdecydowana dominacja. Już w 9. minucie Lewandowski świetnie wyskoczył do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego i uprzedził bramkarza rywali.

Piłkarze Nurnbergi nie byli w stanie w jakikolwiek sposób odpowiedzieć i mogli jedynie prosić o jak najniższy wymiar kary. W 27. minucie Polak ponownie cieszył z bramki. Po strzale Leona Goretzki piłka odbiła się od poprzeczki i  spadła pod nogi Roberta, któremu pozostało trafić do pustej bramki. Przed przerwą Lewandowski mógł spokojnie skompletować hattricka, jednak przestrzelił w świetnej sytuacji.

Po przerwie obraz gry za bardzo się nie zmienił. Bayern w swoim starym, dobrym stylu kontrolował grę, nie pozwalając rywalom nawet pomyśleć o złapaniu kontaktu. Podsumowaniem dominacji była bramka Franka Ribery’ego w 56. minucie. Bramkarz gości wypluł piłkę pod jego nogi, a ten pewnie to wykorzystał. Więcej bramek już nie zobaczyliśmy i ostatecznie Bayern zwyciężył 3:0.

Robert Lewandowski dzięki dubletowi ma już 9 trafień i brakuje mu już tylko jednego trafienia do obecnie najlepszego strzelca Bundesligi- Paco Alcasera.