Bayern Monachium wyrzucił PSG. AC Milan awansuje kosztem Tottenhamu

Aktualizacja: 9 mar 2023, 16:19
8 mar 2023, 23:13

W środę 8 marca rozegrane zostały dwa kolejne mecze 1/8 finału Ligi Mistrzów. W pierwszym z nich Bayern Monachium pokonał Paris Saint-Germain w stosunku 2:0. Na Tottenham Hotspur Stadium miejscowi zremisowali natomiast z AC Milan (0:0). To sprawiło, że do ćwierćfinałów awansowali Włosi.

Bayern Monachium pokazał ekipie PSG miejsce w szeregu

Dwa mecze, trzy stracone bramki i zero strzelonych goli. Tak wygląda bilans PSG w dwumeczu z Bayernem Monachium. W środowy wieczór paryski klub przegrał z mistrzami Niemiec 2:0. Gospodarze na Allianz Arenie strzelili dwa gole i pewnie awansowali do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Bramki w meczu strzelali Eric Maxim Choupo-Moting oraz Serge Gnabry. Z kolei asystowali im odpowiednio Leon Goretzka oraz Joao Cancelo. Warto podkreślić, że zwycięstwo Bayernu mogło być jeszcze bardziej okazałe. W 52. minucie futbolówkę do siatki skierował Choupo-Moting, ale sędzia anulował gola po interwencji wozu VAR.

Bayern Monachium vs Paris Saint-Germain 2:0 (pierwszy mecz 1:0)
1:0 Eric Maxim Choupo-Moting 61′
2:0 Serge Gnabry 89′

Włosi lepsi od Anglików. AC Milan awansował do ćwierćfinału

W środę swój drugi mecz rozegrały również ekipy Tottenhamu Hotspur i AC Milan. W minimalnie lepszej sytuacji przed rewanżem w stolicy Anglii była ekipa z Mediolanu. Wygraną 1:0 na San Siro dał gol Brahima Diaza. Jak się okazało, ta bramka dała reprezentantom Serie A przepustkę do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

W stolicy Anglii kolejnych bramek bowiem nie zobaczyliśmy. Zamiast tego mecz obfitował w dużą ilość kartek. Jeszcze w pierwszej połowie sędzia pokazał zawodnikom Tottenhamu trzy żółte kartoniki. W drugiej wyrzucił natomiast Cristiana Romero z boiska. Ostatecznie do kolejne rundy awansowali więc piłkarze z Półwyspu Apenińskiego.

Tottenham Hotspur vs AC Milan 0:0 (pierwszy mecz 0:1)

1/8 finału LM: Benfica gromi, świetna Chelsea odrabia straty