Bayern Monachium nie zapewnił sobie mistrzostwa

30 kwi 2016, 17:22

Bayern Monachium zremisował 1:1 na Allianz Arena z Borussią Moenchengladbach. Oznacza to, że zawodnicy Guardioli świętowanie kolejnego mistrzowskiego tytułu muszą przełożyć przynajmniej do następnego ligowego spotkania. Robert Lewandowski cały mecz podziwiał z wysokości ławki rezerwowych.

Lewandowski nie pojawił się w podstawowym składzie na starcie z Borussią, co mogło być do przewidzenia. Szkoleniowiec Bawarczyków dał odpocząć wszystkim ważniejszym piłkarzom mistrzów Niemiec, bowiem już w przyszłym tygodniu czeka ich jeden z najważniejszych meczów tego sezonu – rewanżowy mecz półfinału Ligi Mistrzów z Atletico Madryt.

Spotkanie rozpoczęło się od szybkiego objęcia prowadzenia przez drużynę Bayernu. Joshua Kimmich z rzutu rożnego dokładnie dośrodkował do Thomasa Mullera, a ten strzałem głową skierował piłkę do siatki.

W kolejnych minutach tempo gry nie było emocjonujące. Kolejną dogodną okazję do podwyższenia prowadzenia podopieczni trenera Guardioli mieli dopiero w 42. minucie, ale piłkę zmierzając do Mullera w ostatniej chwili wybił jeden z obrońców Borussi, narażając się tym samym na zdobycie bramki samobójczej.

Po przerwie obraz gry znacznie się nie zmienił, ale drużyna przyjezdnych potrafiła stwarzać sobie dogodne sytuacje i w 56. minucie mogli doprowadzić do wyrównania. Granit Xhaka minimalnie chybił. W 72. minucie wątpliwości nie mogło być już żadnych. Andre Hahn precyzyjnym strzałem przy lewym słupku pokonał bezradnego Manuela Neuera i wprawił w osłupienie wszystkich kibiców zgromadzonych na stadionie.

Po tym golu gospodarze próbowali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale ostatecznie im się to nie udało i spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Takie rozstrzygnięcie oznacza, że Bayern Monachium nie może być jeszcze pewny mistrzowskiego tytułu. Przy dzisiejszej pewnej wygranej Borussii Dortmund nad Wolfsburgiem, strata dortmundczyków do lidera zniwelowała się do 5. punktów.

Bayern Monachium 1 – 1 Borussia Moenchengladbach