Puchar Niemiec: Bayern nieskuteczny, ale zwycięski

Aktualizacja: 2 lut 2023, 09:48
10 cze 2020, 22:46

W środę odbyło się półfinałowe starcie w ramach Pucharu Niemiec między Bayernem Monachium a Eintrachtem Frankfrut.

Od pierwszych minut na boisku był Robert Lewandowski, który stanął przed doskonałą sytuacją już w 8. minucie spotkania. Doskonałym podaniem obsłużył go Muller. Polak miał przed sobą pustą bramkę, lecz nie trafił w piłkę.

Polak nie mógł początku meczu uznać do udanych. W 14. minucie miał problem z przyjęciem futbolówki posłanej ze środka boiska, lecz zdołał przejąć ją Muller. Ten dośrodkował do Perisicia, który głową otworzył wynik spotkania.

Polski napastnik mógł podwyższyć wynik spotkania 10 minut później, kiedy to w głębi pola karnego znalazł miejsce do oddania strzałów, który był jednak mocno niecelny.

Kilkaset sekund później w doskonałej sytuacji znalazł się Coman, który nie trafił do pustej bramki. Francuz mógł zrehabilitować się 2 minuty później, lecz w sytuacji na sam na sam z Trappem uderzył w trybuny.

W 32. minucie kolejna okazję miał Lewandowski. Tym razem Polak popisał się genialnym obrotem w polu karnym, lecz jego strzał fantastycznie wybronił Trapp.

Dominacja Bayernu przełożyła się na tylko jednego gola w pierwszej części gry, co dawało Eintrachtowi prawo wierzyć, że jeszcze może odwrócić losy spotkania, w którym wyraźną przewagę mieli gospodarze.

Początek drugiej połowy był dość niewyraźny z punktu widzenia Bayernu, co wykorzystali goście. Eintracht wyrównał w 70. minucie. W polu karnym dobrze ustawiony Kamada dograł do Costy, który zdołał pokonać Neuera.

To obudziło gospodarzy, a zwłaszcza mylącego się w pierwszej części gry – Roberta Lewandowskiego. Polak trafił do siatki w 75. minucie, lecz sędzia pokazał spalonego. Po wideo weryfikacji bramkę uznano i Bayern wyszedł na prowadzenie 2:1.

Ostatecznie żadna z drużyn nie zdołała strzelić kolejnej bramki, więc zwycięzcą spotkania i finalistą Pucharu Niemiec został Bayern Monchaium.

Puchar Niemiec; 10.06.2020.                                                                                      Bayern Monachium 2:1 Eintracht Frankfurt                                                              14′ Perisic, 75′ Lewandowski – 70′ Costa