Bayern pewnie wygrywa w Kolonii. 90 minut Lewandowskiego i Olkowskiego

4 mar 2017, 17:29

Podopieczni Carlo Ancelottiego wywieźli komplet oczek z Rhein-Energie Stadionu w Kolonii. Bayern wygrał 3-0, a gole zdobywali Javi Martinez, Juan Bernat oraz Frank Ribery.

Sytuacje bramkowe częściej stwarzali sobie Bawarczycy, co nie powinno nikogo dziwić, lecz w 18. minucie to gospodarze mieli dobrą okazję do objęcia prowadzenia, lecz strzał Yuyi Osako kapitalnie obronił Manuel Neuer. Trzy minuty później swoją szansę miał Robert Lewandowski, ale jego strzał głową na rzut rożny sparował Thomas Kessler. W 25. minucie wynik meczu otworzył Javi Martinez, który przytomnie odnalazł się w polu karnym FC Koln. Asystował mu Arturo Vidal.

Po przerwie prowadzenie gości podwyższył Juan Bernat. Thomas Muller świetnie dostrzegł niekrytego na lewej flance Hiszpana, a ten pewnym strzałem z lewej nogi zaskoczył bramkarza gospodarzy. Piłka po drodze odbiła się jeszcze rykoszetem od nogi Pawła Olkowskiego. Wynik spotkania ustalił w 90. minucie Frank Ribery. Juan Bernat fantastycznie wycofał piłkę do Francuza na 12-13 metr, a ten mierzonym uderzeniem nie dał szans Kesslerowi.

Całe spotkanie w barwach 1.FC Koln rozegrał Paweł Olkowski. Po drugiej stronie barykady stał Robert Lewandowski, który również grał od początku do końcowego gwizdka arbitra.

FC Koln – Bayern Monachium 0:3 (0:1)

0:1 Martinez 25′

0:2 Bernat 48′

0:3 Ribery 90′