Bayern pokonał Hoffenheim na inaugurację Bundesligi. Gol Lewandowskiego po kontrowersyjnym rzucie karnym!

24 sie 2018, 22:36

Bayern Monachium pokonał na inaugurację nowego sezonu Bundesligi Hoffenheim 3:1. Robert Lewandowski zdobył bramkę z rzutu karnego, mimo że chwilę wcześniej “jedenastkę” zmarnował.

Mistrzowie Niemiec od początku spotkania dominowali na boisku. Przewagę nad 3. drużyną poprzedniego sezonu zdołali udokumentować w 23. minucie, obejmując prowadzenie w tym spotkaniu. Joshua Kimmich dośrodkował z rzutu rożnego wprost na głowę Thomasa Muellera, a ten mocnym uderzeniem pokonał golkipera gości. Do przerwy zespół Niko Kovaca prowadził 1:0.

Po przerwie szansę na zdobycie bramki miał Robert Lewandowski. Polak dostał świetne podanie od Kimmicha i w sytuacji sam na sam z Oliverem Baumannem okazał się lepszy od bramkarza Hoffenheim, jednak znajdował się na pozycji spalonej. Kiedy wydawało się, że druga bramka dla Bayernu jest kwestią czasu, do głosu doszedł zespół Juliana Nagelsmanna. W 57. minucie defensywa gospodarzy zostawiła zbyt dużo miejsca Adamowi Szalai’owi, a Węgier pewnym strzałem pokonał Manuela Neuera.

W 79. minucie meczu zdaniem arbitra faulowany w polu karnym był Frank Ribbery i podyktował dość kontrowersyjny rzut karny. Do “jedenastki” podszedł Lewandowski, jednak jego strzał obronił Baumann. Na szczęście dla Roberta w momencie oddawania strzału w polu karnym znajdował się Robben i dlatego pomimo jego skutecznej dobitki arbiter nakazał powtórzenie rzutu karnego. Za drugim razem Polak był już bezbłędny i dał prowadzenie swojej drużynie.

Kilka minut później mogło być już 3:1 dla gospodarzy, jednak przy strzale Leona Goretzki piłka odbiła się od ręki Mullera i sędzia po analizie VAR gola nie uznał. W samej końcówce spotkania zawodnicy Kovaca szybko wznowili grę z rzutu z autu, czym zaskoczyli obronę rywala. Do piłki dopadł Arjen Robben i ustalił wynik spotkania na 3:1.

Bayern Monachium 3:1 Hoffenheim

23. Müller, 82. Lewandowski (kar.), 90. Robben – 57. Szalai

Bayern Monachium: Neuer – Kimmich, Süle, Boateng, Alaba – Javi Martínez (67. Goretzka) – Coman (45+4. Robben), Müller, Alcántara, Ribéry (83. James Rodríguez) – Lewandowski

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Bičakčić, Vogt (C) (74. Nordtveit), Nuhu (67. Akpoguma) – Kadeřábek, Bittencourt, Grillitsch, Grifo (46. Zuber), N. Schulz – Joelinton, Szalai.