Bayern przegrywa. Lewandowski znów bez gola

Aktualizacja: 21 paź 2015, 08:23
20 paź 2015, 23:52

Bayern Monachium przegrał z Arsenalem Londyn 0-2 we wtorkowym hicie fazy grupowej Ligi Mistrzów. Robert Lewandowski zagrał przez 90 min, jednak kolejny raz nie zdołał wpisać się na listę strzelców.

Od pierwszych minut spotkania w Londynie widać było, gospodarze są zdeterminowani by wygrać. Ich sytuacja w grupie była bardzo ciężka, gdyż po dwóch kolejkach mieli zero punktów. Ich taktyką na to spotkanie nie były jednak frontalne ataki, tylko cofnięcie się głęboko pod własna bramkę i wyprowadzanie szybkich kontrataków.

Dobrą okazję w 7. minucie miał Mesut Özil, ale jego strzał obronił Manuel Neuer. Cztery minuty później świetną okazję mieli Bawarczycy. Zapoczątkował ją Lewandowski, który odebrał piłkę. Chwilę później Mueller zagrał do wbiegającego w pole karne Thiago Alcantary, który nie potrafił jednak wykorzystać sytuacji sam na sam z Petrem Čechem. Najlepszą okazję do zdobycia bramki w pierwszej połowie miał Theo Walcott- uderzał głową z siedmiu metrów, ale fantastyczną paradą popisał się Neuer i wciąż było 0:0.

Po zmianie stron niewiele się zmieniało- Bayern wymieniał wiele podań na połowie Arsenalu, jednak nic z tego wynikało. Dopiero w 75 minucie Robertowi Lewandowskiemu udało się znaleźć w sytuacji „sam na sam” z bramkarzem Arsenalu, jednak Cech świetnie obronił strzał Polaka. Chwile potem błąd popełnił Neuer, który przy dośrodkowaniu z rzutu wolnego minął się z piłką ” i Giroud głową z pięciu metrów skierował ją do pustej bramki.

W doliczonym czasie gry Robert miał jeszcze jedną dobra sytuację- przyjęciem piłki minął obrońcę, jednak ten w ostatniej chwili zdążył lekko trącić Polaka, przez co nie trafił on w piłkę. Sytuacja ta się zemściła, gdyż chwilę później poszła kontra Arsenalu- Hector Bellerin fantastycznie odebrał piłkę, wpadł w pole karne i dograł do niepilnowanego Oezila. Jego strzał wprawdzie wybił Neuer, jednak piłka była już za linią bramkową.

Arsenal – Bayern Monachium 2:0 (0:0)
1:0 – Oliver Giroud 77′
2:0 – Mesut Oezil 90+4′

Arsenal: Petr Cech – Hector Bellerin, Laurent Koscielny, Per Mertesacker, Nacho Monreal – Santi Cazorla, Francis Coquelin – Aaron Ramsey (57′ Alex Oxlade-Chamberlain), Mesut Oezil, Alexis Sanchez (82′ Kieran Gibbs) – Theo Walcott (74′ Olivier Giroud)

Bayern: Manuel Neuer – Philipp Lahm, Jerome Boateng, David Alaba, Juan Bernat – Xabi Alonso (70′ Joshua Kimmich), Arturo Vidal (71′ Rafinha) – Thomas Mueller, Thiago Alcantara, Douglas Costa – Robert Lewandowski