Beach Soccer: Polacy idą jak burza. Tym razem pokonali Niemców!

Aktualizacja: 3 sie 2019, 02:46
23 lip 2019, 19:58

Reprezentacja Polski w piłce nożnej plażowej pokonała Niemców w 1/8 finału europejskich eliminacji do mistrzostw świata. Do końcowego sukcesu droga jest jednak jeszcze daleka.

Kadra prowadzona przez Marcina Stanisławskiego szybko, bo już w 5. minucie objęła prowadzenie. Bramkę na 1:0 z rzutu karnego zdobył Daniel Baran. Do końca pierwszej jak i drugiej tercji stan rywalizacji się nie zmienił i to biało-czerwoni cały czas utrzymywali korzystny rezultat.

W 28. minucie reprezentacja Niemiec wyrównała stan rywalizacji. Po rzucie wolnym trafienie na 1:1 zaliczył Christian Biermann. Polacy się jednak nie poddawali i już cztery minuty później powrócili na prowadzenie. Tym razem bramkarza rywali pokonał Maciej Daniluk. Gdy wydawało się, że podopieczni Marcina Stanisławskiego rozstrzygną losy spotkania w regulaminowym czasie gry na 41 sekund przed końcem meczu wyrównującą bramkę zdobył Sascha Weirauch.

W trzyminutowej dogrywce lepiej zaprezentowali się Polacy. Karim Madani wyrzucił piłkę z autu, a tę głową uderzył Jakub Jesionowski i to my mogliśmy cieszyć się z awansu do kolejnej fazy rozgrywek.

Teraz biało-czerwonych czeka druga faza grupowa, gdzie zmierzą się z Włochami, Białorusią oraz Portugalią. Bezpośredni awans na mistrzostwa świata otrzymają po dwie najlepsze drużyny z grupy. Ekipy które zajmą trzecią lokatę zagrają w barażu o ostatnie piąte miejsce dla europejskiej drużyny.

Polska – Niemcy 3:2 po dogrywce, 2:2 po trzech tercjach (1:0, 0:0, 1:2, 1:0)

1:0 Daniel Baran 5′
1:1 Christian Biermann 28′
2:1 Maciej Daniluk 32′
2:2 Sascha Weirauch 36′
3:2 Jakub Jesionowski 39′