Strona główna Piłka nożna Bednarek w najlepszej jedenastce sezonu U-23

Bednarek w najlepszej jedenastce sezonu U-23

1
foto:dailyecho.co.uk

 

Jan Bednarek w najlepszej jedenastce sezonu U-23. Świetne noty polskiego obrońcy sprawiły, że Bednarek jest w tej samej jedenastce co Mbappe czy Dunnarumma.

Jan Bednarek nie zachwycał na początku swojej przygody w Premier League. 22-latek w barwach Southampton na boisku spędził łącznie 80 minut w pierwszych 15 kolejkach. Sytuacja jednak zmieniła się diametralnie i teraz Bednarek jest pierwszym wyborem Ralpha Hassenhuettla, trenera Świętych.

Statystyki polskiego obrońcy mówią same za siebie: 2,5 przechwytów, 6,7 wybić oraz i 1,9 wślizgów na mecz sprawiły, że odsetek wygranych meczów Southampton podskoczył do 37,5% z mizernego 7,1%. Polak swoją postawą zbierał bardzo dobre noty za swoje występy i dzięki temu, ze średnią notą 7,12, znalazł się w jedenastce sezonu graczy poniżej 23 roku życia, którzy występują w pięciu najsilniejszych ligach europejskich z minimum piętnastoma rozegranymi spotkaniami.

Polak znalazł się wśród takich gwiazd jak Kylian Mbappe (który z notą 8.06 jest najwyżej ocenionym zawodnikiem najlepszej jedenastki) czy Donnarumma. Jan Bednarek jest również jedynym przedstawicielem Premier League w tym zestawieniu.

Cieszy nas doskonała forma 13-krotnego reprezentanta Polski, zwłaszcza w kontekście kolejnych spotkań eliminacyjnych do ME 2020. Jeśli były gracz Lecha utrzyma świetną formę nie jest wykluczone, że zainteresują się nim kluby z wyższej półki niż Southampton.

1 komentarz