Strona główna Piłka nożna Będziemy świadkami największego polskiego transferu w historii!

Będziemy świadkami największego polskiego transferu w historii!

0

Wszyscy spodziewaliśmy się, że Grzegorz Krychowiak w tym okienku transferowym zmieni klub. Po dwóch latach gry w Sevilli, z którą dwukrotnie wygrywał Ligę Europy, gwiazdor reprezentacji Polski zdecydował się na transfer do znacznie większego klubu. Jak podaje “Przegląd Sportowy”, pomocnik zostanie niebawem piłkarzem PSG!

Według informacji “PS”, Krychowiak w ubiegłym tygodniu na kilka godzin opuścił zgrupowanie reprezentacji Polski, by negocjować swój kontrakt z mistrzem Francji. W kwestii indywidualnego kontraktu wszystko zostało dogadane i Paris Saint-Germain pozostaje już tylko rozmowa z przedstawicielami Sevilli w sprawie kwoty odstępnego. Nie wiadomo, jaka dokładnie będzie to suma, ale możemy być pewni, że będzie to niewątpliwie transferowy rekord wszech czasów, jeśli chodzi o Polaków. Mówi się, że będzie to co najmniej 20 milionów euro, czyli ponad dwa razy więcej od kwoty, jaką Liverpool zapłacił Feyenoordowi Rotterdam za Jerzego Dudka!

Kluczową postacią w tej sprawie jest trener Unai Emery, który pracował z Krychowiakiem w Sevilli, a w przyszłym sezonie będzie prowadził właśnie zespół ze stolicy Francji. Hiszpan nie ukrywał, że reprezentant Polski jest jednym z jego ulubieńców i chętnie widziałby go w swoim nowym klubie, co już niebawem może stać się faktem. Byłby to pierwszy transfer nowego szkoleniowca PSG w letnim okienku transferowym.

Komentarze