Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Belgowie chcą Mariusza Stępińskiego

Belgowie chcą Mariusza Stępińskiego

0

Jak informują belgijskie media, Mariusz Stępiński został zaoferowany Anderlechtowi RSC. Obecny klub reprezentanta Polski, Ruch Chorzów, oczekuje za niego ok. 1.5 mln euro.
W ostatnich godzinach pojawił się nowy kandydat do pozyskania Mariusza Stępińskiego. Według belgijskiego dziennika “La Derniere Heure”, napastnik chorzowskiego Ruchu został zaoferowany Anderlechtowi RSC. Działacze 33-krotnego mistrza Belgii są zdeterminowani by wzmocnić środek ataku, gdyż czołowy napastnik klubu, Stefano Okaki, został zesłany do rezerw w związku z nadwagą. Ruch Chorzów jest gotowy sprzedać swojego najlepszego zawodnika, jeśli na Cichą wpłynie satysfakcjonująca oferta. Media spekulują, że mowa tu o kwocie 1.5 mln euro.
Co ciekawe, aktualnie szkoleniowcem Anderlechtu jest Rene Weiler, były trener 1.FC Nuernberg. Stępiński był zawodnikiem tego niemieckiego klubu przez dwa lata, jednak występował głównie w zespole rezerw.
21-letni napastnik w minionych rozgrywkach był najskuteczniejszym Polakiem w Ekstraklasie, kończąc sezon z dorobkiem 15 trafień dla chorzowskiego Ruchu. Dobra dyspozycja strzelecka zaowocowała powołaniem na Euro 2016, które Stępiński obejrzał jedynie z perspektywy ławki rezerwowych.

Komentarze