Beniaminek Ekstraklasy wygrywa w sparingu

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:36
3 lip 2016, 19:57

Arka Gdynia wygrała z rumuńskim Viitorul Constanca 2:1 (0:1) w drugim sparingu podczas letnich przygotowań przed startem Ekstraklasy.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Gra toczyła się głównie w środku pola. Jednak w 34. minucie na prowadzenie wyszedł rumuński zespół. Po dośrodkowaniu Ganei, Chitu głową z 5 metrów pokonał Steinborsa.

W drugiej połowie zobaczyliśmy wiele zmian w barwach Arki. Zmieniony skład przyniósł efekt. Już w 50. minucie w zamieszaniu pod bramką gości gola zdobył Paweł Wojowski. Kilka minut później polski zespół miał kolejną szansę. Siemaszko uruchomił podaniem Lewickiego, ale ten strzelił obok słupka. W kolejnych minutach gra ponownie się wyrównała, dopiero w końcówce znowu zaczęła przeważać Arka. W 84. minucie prowadzenie gdynianom dał Adrian Błąd, który popisał się fantastycznym strzałem z rzutu wolnego. Wynik już się nie zmienił i Arka pokonała rumuński zespół 2:1.

W barwach Arki wystąpił testowany obrońca Damian Jakubik, który w ubiegłym sezonie reprezentował barwy Dolcana Ząbki i Górnika Łęczna.

Arka Gdynia – Viitorul Constanca 2:1 (0:1)
 Bramki:  Wojowski 50′, Błąd 84′  – Chitu 33′.
Arka I połowa: Steinbors – Jakubik, Sobieraj, Sołdecki, Warcholak – Da Silva, Sambea, Mosiejko, Bożok – Szwoch – Zjawiński
Arka II połowa: Jałocha – Jakubik (58′ Sulewski), Sobieraj (61′ Sołdecki), Marcjanik, Wojowski – Stolc, Łukasiewicz, Yussuff, Błąd – Siemaszko-Lewicki
Viitorul:  Rimniceanu (85′ Arpad)- Benzar (85′ Radoi), Tiru (85′ Nedelcu), Boli (9′ Lopez), Ganea (70′ Dumitrescu)- Chitu (59′ Hagi), Filip (85′ Stoica), Brandan (70′ Mitache), Purece (59′ Marin)- Iancu (59′ Tanase), Coman (59′ Nimely)