Beniaminek Eredivisie pokonał Zagłębie Lubin w meczu towarzyskim

5 lip 2019, 18:13

Przebywające na zgrupowaniu w Holandii Zagłębie Lubin, rozegrało spotkanie towarzyskie z beniaminkiem tamtejszej Eredivisie. Podopieczni Bena van Daela przegrali ze Spartą Rotterdam 0:1.

Pierwsza połowa pomimo kilku ciekawych akcji z obu stron nie przyniosła żadnych bramek. Jedyne trafienie w całym spotkaniu padło kilkanaście minut po zmianie stron. Gola na wagę zwycięstwa w 57. minucie zdobył 21-letni środkowy pomocnik Sparty, Abdou Harroui.

Zagłębie Lubin rozegrało do tej pory cztery mecze kontrolne podczas przygotowań do nowego sezonu PKO Ekstraklasy. Poza starciem ze Spartą, Miedziowi zremisowali z Widzewem Łódź 1:1, pokonali drugoligowe czeskie FK Usti nad Labem 2:1 oraz przegrali z Wartą Poznań 0:1.

5 lipca 2019, godz. 16:00 – spotkanie towarzyskie

Zagłębie Lubin 0:1 Sparta Rotterdam

Abdou Harroui 57′

Zagłębie Lubin: 12. Konrad Forenc – 2. Bartosz Kopacz (72 Dominik Jończy), 33. Ľubomír Guldan (46 Maciej Dąbrowski), 55. Damian Oko (72 Serafin Szota), 3. Saša Balić (72 Jakub Tosik), 23. Łukasz Soszyński (72 Michał Bogacz), 18. Filip Starzyński (72 Daniel Dudziński), 8. Łukasz Poręba (72 Dawid Pakulski), 44. Alan Czerwiński (60 Patryk Szysz), 39. Damjan Bohar (46 Patryk Mucha), 89. Patryk Tuszyński (72 Rok Sirk)

Sparta Rotterdam: Tim Coremans (46 Michael Fabrie) – Dirk Abels (58 Khalid Karami), Dries Wuytens (58 Jurgen Mattheij), Bart Vriends (58 Abdallah Aberkane), Lassana Faye (58 Elso Brito), Abdou Harroui (58 Dante Rigo), Bryan Smeets (58 Deroy Duarte), Adil Auassar (58 Laros Duarte), Elayis Tavşan (58 Denzel James), Halil Dervisoglu (46 Ragnar Ache), Mohamed Rayhi (58 Sven Mijnans)