Beniaminek lepszy od Chrobrego

8 lis 2015, 14:39

Zagłębie Sosnowiec wygrało u siebie z Chrobrym Głogów 2:0 w meczu 16. kolejki 1. ligi.

Pierwszą połowę goście grali czujnie w obronie, i mimo że Zagłębie miało więcej z gry, nie mogli objąć prowadzenia. Jednak na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry głogowianie popełnili błąd, który beniaminek 1. ligi wykorzystał bezlitośnie. Damian Byrtek zawahał się w obronie. 24-latka minał Grzegorz Fonfara. Piłkarz Zagłębia resztą sił uderzył piłkę, która leciała bardzo długo. W końcu jednak wpadła do siatki i mieliśmy 1:0.

W drugiej części spotkania Chrobry miał swoje okazje, lecz ich nie wykorzystał. W przeciwieństwie do gospodarzy. W 73. minucie piłkarze z Sosnowca pograli trochę piłką, zamknęli podopiecznych Ireneusza Mamrota na ich połowie. Futbolówka trafiła to Martina Pribuli, który zaskoczył Sławomira Janickiego strzałem na krótki słupek bramki. 2:0 i takim wynikiem zakończyło się spotkanie.

Zwycięstwo to dało Zagłębiu awans na 2. miejsce w lidze(z 30 pkt). Chrobry jest 6. i ma na koncie 5 pkt mniej. W następnej kolejce pierwsi podejmą na wyjeździe Zawiszę Bydgoszcz(14.11), zaś drudzy u siebie Arkę Gdynia(15.11).

Zagłębie Sosnowiec-Chrobry Głogów 2:0