środa, 28 września, 2022

Pokaz możliwości osłabionych i walka o bonus! Betard Sparta Wrocław – Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra (zapowiedź)

Rundę rewanżową czas zacząć! Zapowiada się kolejne ciekawe widowisko. Do Poznania przyjeżdżają zielonogórzanie, walczyć nie o dwa, a o trzy punkty.

Oba zespoły są w ciężkiej sytuacji kadrowej. W zespole gości kolejny raz zabraknie lidera, Jarosława Hampela, z kolei gospodarze po raz pierwszy pokażą się bez jednego ze swoich najlepszych zawodników – kontuzjowanego Maksyma Drabika. Młody częstochowianin leży w szpitalu w Orebro, gdzie przeszedł operację połamanej w trzech (!) miejscach nogi. W sobotę ma zostać przetransportowany do Polski. Nie ma co ukrywać – Sparta bez niego jest w tarapatach. Zespół, który do tej pory typowany był jako mocny kandydat do play off-ów, nagle może mieć problem z utrzymaniem się w lidze.

Falubaz czeka i szuka. Zakontraktowali nowego zawodnika, Justina Sedgmen’a, jednak w awizowanym składzie się nie pojawił. Zielonogórzanie w niedzielnym meczu mają ostatnią szansę do skorzystania z ZZ-tki za „Małego”, co planują wykorzystać i wywalczyć na Golęcinie nie tylko zwycięstwo, ale również zdobyć punkt bonusowy. Nie jest to niemożliwe. W pierwszym spotkaniu wygrali ze Spartanami 48:42.

Wiele w tym spotkaniu zależy również od postawy krajowego lidera gospodarzy – Macieja Janowskiego. Od początku sezonu nie prezentuje on takiej formy, do jakiej przyzwyczaił klub oraz kibiców. Jego dyspozycja jest zagadką, ale miejmy nadzieję, że reprezentant Polski wróci na właściwe tory, a „dwucyfrówki” będą dla niego normą zarówno w lidze, jak i w Grand Prix.

Niedzielne spotkanie będzie drugim, jakie rozegrane zostanie na poznańskim Golęcinie. W pierwszym meczu (Betard Sparta – Stal Gorzów) biegi wygrywali ci, którzy najszybciej ruszyli ze startu oraz pokonali pierwszy łuk. Ścigania zbyt wiele nie widzieliśmy. Stawka w zbliżającym się pojedynku jest jednak wysoka – okaże się bowiem, na co stać osłabione drużyny. Miejmy jednak nadzieję, że widowisko będzie na miarę ekstraligi!

Awizowane składy

Betard Sparta Wrocław

9. Tai Woffinden
10. Szymon Woźniak
11. Maciej Janowski
12. Tomasz Jędrzejak
13. Vaclav Milik
14. –
15. Damian Dróżdż

Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra

1. Patryk Dudek
2. Andriej Karpow
3. Jason Doyle
4. Jarosław Hampel
5. Piotr Protasiewicz
6. –
7. Krystian Pieszczek

Spotkanie rozegrane zostanie na stadionie przy ul. Warmińskiej 1 w Poznaniu. Rozpocznie się o godzinie 17 w niedzielę (5. czerwca). Sędzią jest Krzysztof Meyze, a transmisję będzie można zobaczyć w telewizji nSport+.Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Udostępnij

SOCIAL MEDIA