Stadion Śląski gospodarzem Indywidualnych Mistrzostw Europy na żużlu!

7 gru 2023, 15:40

Po pięciu latach przerwy wielka międzynarodowa impreza żużlowa ponownie zostanie zorganizowana na Stadionie Śląskim w Chorzowie. TAURON Speedway Euro Championship One Sport, wraz z FIM Europe poinformowali, że na tym kultowym obiekcie odbędzie się finał przyszłorocznych Indywidualnych Mistrzostw Europy.Zawody żużlowe ponownie w “Kotle Czarownic”

Przyszłoroczne zmagania w TAURON Speedway Euro Championship będą składały się z czterech rund. Organizatorzy zdecydowali, że wielki finał cyklu podobnie jak w 2018-2019 odbędzie się na Stadionie Śląskim. Na jednym z największych tego typu obiektów w Polsce najlepsi żużlowcy globu powalczą o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy oraz prawo startu w FIM Speedway Grand Prix.

Wracamy na Stadion Śląski, ponieważ Indywidualny Mistrz Europy zasługuje na to, by odebrać trofeum na oczach dziesiątek tysięcy kibiców. Śląsk to region, w którym kibice żyją żużlem, dlatego idea, by zebrać ich wszystkich na trybunach legendarnego stadionu wydaje się trafiona. Mając za sobą dwa finały rozegrane na Stadionie Śląskim jesteśmy przekonani, że przyszłoroczne zmagania, zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym odbędą się na najwyższym możliwym poziomie – powiedział jeden organizatorów, Karol Lejman.

To fantastyczna wiadomość, że Speedway Euro Championship po pięciu latach ponownie wraca na Stadion Śląski. To legendarne miejsce dla polskiego żużla. To właśnie w Chorzowie, 50 lat temu pierwszy złoty medal dla Polski zdobywał nieodżałowany Jerzy Szczakiel. Jestem naprawdę zbudowany tą informacją, ponieważ pamiętam imprezy SEC z 2018 i 2019 roku. Cieszę się, że cykl SEC ciągle się rozwija, a Promotorzy szukają możliwości, aby dostarczyć Kibicom i zawodnikom niezapomnianych wspomnień. Już nie mogę się doczekać 21 września – dodał Prezydent FIM Europe, Michał Sikora.

W poprzednich edycjach emocji nie brakowało. Kto tym razem wygra na Stadionie Śląskim?

Poprzednie turnieje rozegrane na Stadionie Śląskim na zawsze wpisały się w historię Indywidualnych Mistrzostw Europy. W 2018 roku kibice byli świadkami perfekcyjnego występu Leona Madsena, który z kompletem punktów zdobył swój pierwszy tytuł mistrzowski. Rok później kapitalny pojedynek o medale stoczyli Mikkel Michelsen z Grigorijem Lagutą oraz Leon Madsen z Kacprem Woryną. W wyścigu o złoto Michelsen wykorzystał błąd Laguty, wyprzedził go i został złotym medalistą cyklu TAURON SEC 2019. Brąz wywalczył Madsen.

To było wielkie przeżycie móc jeździć przy tak licznie zgromadzonej publiczności. Nawierzchnia toru została bardzo dobrze przygotowana, dzięki czemu mogliśmy ścigać się bez problemów. Pomysł powrotu na Stadion Śląski oceniam jako świetny – mówił Michelsen po jednym z turniejów.

Wielki Finał TAURON Speedway Euro Championship 2024 odbędzie się 21 września na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Bilety na to wydarzenie są już w sprzedaży.Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA