Emocjonująca końcówka w Sosnowcu

Aktualizacja: 29 lis 2015, 23:30
29 lis 2015, 14:41

Po emocjonującej końcówce na stadionie w Sosnowcu, to gospodarze okazali się być lepsi, pokonując drużynę GKS-u Katowice 2:1 w meczu 19. kolejki 1. Ligi.

W pierwszej części oglądaliśmy statyczne spotkanie. Walka o piłkę toczyła się głównie w środku pola. Dopiero w 29. minucie drużynie gości udało się stworzyć zagrożenie pod bramką Zagłębia. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła do piłki doszedł nieobstawiany Burkhardt, który uderzył minimalnie obok słupka.

W drugiej części spotkania obraz gry nie zmienił się. Żadna z ekip nie potrafiła znaleźć sposobu aby przedostać się pod bramkę rywala. Czas mijał a na tablicy wyników wciąż widniał bezbramkowy remis. Aż w końcu piłkarze obu ekip przebudzili się i w 83. minucie padła pierwsza bramka w Sosnowcu. Jego autorem został Leimonas, który wykorzystał błąd Fabisiaka. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. W 85. minucie Fidziukiewicz wykorzystał znakomite podanie od Udovicicia i wpakował piłkę do siatki z 10. metrów. Kilka chwil później gospodarze wyszli na prowadzenie, a na listę strzelców ponownie wpisał się Fidziukiewicz, tym razem precyzyjnym uderzeniem z 16. metra pokonał golkipera gości ustalając tym samym wynik na 2:1.

Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice 2:1 (0:0)
83′ Leimonas (GKS)
85′, 89′ Fidziukiewicz (Zagłębie)

Składy:

Zagłębie Sosnowiec: Fabisiak – Sierczyński, Markowski, Budek, Udovicić – Ryndak (56.Wilk), Fonfara (78. Paluchowski), Dudek, Pribula – Fidziukiewicz, Arak (46. Sołowiej).
Rezerwowi: Perdijić – Sołowiej, Szatan, Mularczyk, Wilk, Tylec, Paluchowski.

GKS Katowice: Kuchta – Pietrzak, Czerwiński, Duda (72.Leimonas), Praznovsky, Pielorz, Burkhardt (64. Szołtys), Kamiński, Frańczak, Trochim (80.Iwan), Goncerz.
Rezerwowi: Dobroliński – Wołkowicz, Szołtys, Leimonas, Jurkowski, Sawicki, Iwan.

Kartki:   82. Dudek (SOS) – 57. Burkhardt (KAT), 78. Szołtys (KAT)

Sędziowie: Mirosław Górecki – Zbigniew Szymanek, Daniel Szpila