Białkowski i Malarczyk nie powstrzymali „Czerwonych Diabłów”

23 wrz 2015, 23:05

W III rundzie Pucharu Ligi Angielskiej, Manchester United pokonał 3-0 Ipswich Town. W piątej drużynie Championship, od pierwszej minuty wystąpili Bartosz Białkowski oraz Piotr Malarczyk.

Od samego początku meczu zarysowała się przewaga gospodarzy. Pierwszą skuteczną interwencją Białkowski popisał się już w 6. minucie, gdy wyłapał mocny strzał po ziemi Andreasa Pereiry.

W 22. minucie spotkania nasz rodak nie miał już jednak nic do powiedzenia. Po długim podaniu Blinda z głębi pola, Wayne Rooney znalazł się w sytuacji sam na sam, umieszczając piłkę w siatce.

Przy kolejnym golu dla Manchesteru, Białkowski również nie mógł nic zrobić – po faulu na Macie tuż przed polem karnym, do piłki podszedł Andreas Pereira i idealnie uderzył nad murem, podwyższając wynik na 2-0.

Kilka minut później Białkowski w znakomitym stylu przeniósł futbolówkę nad poprzeczką po silnym strzale Juana Maty z 20 metrów.

W doliczonym czasie gry, polski bramkarz zmuszony był po raz trzeci wyciągać piłkę z siatki. Tym razem po podaniu Depaya, Anthony Martial okazał się bezbłędny w sytuacji sam na sam z polskim golkiperem.

Manchester United bez większych problemów uporał się z Ipswich Town, pokonując go 3:0 i tym samym awansował do czwartej rundy Capital One Cup.

Manchester United – Ipswich Town 3:0 (1:0)
1:0 – Wayne Rooney 23′
2:0 – Andreas Pereira 60′
3:0 – Anthony Martial 90+2′