Strona główna Piłka nożna Bielik zawodnikiem meczu!

Bielik zawodnikiem meczu!

0
Foto: Arsenal.com

Krystian Bielik nie zwalnia tempa! Polak po pochwałach Wengera i wyjeździe do USA z Arsenalem nie przestaje zadziwiać. Tym razem był najlepszy na boisku.

W spotkaniu Arsenalu przeciwko MLS Stars na boisku znaleźli się tacy zawodnicy jak Andrea Pirlo i Didier Drogba, mimo tego zawodnikiem spotkania został młodziutki Krystian Bielik. Mimo, że młodzieżowy reprezentant Polski rozegrał po raz kolejny tylko 45 minut to i tym razem pokazał swoją dojrzałość na boisku

Krystian Bielik wyszedł na ten mecz w podstawowym składzie grając na środku obrony wraz z Robem Holdingiem. Zespół z Londynu okazał się lepszy pokonując gwiazdy MLS 2:1 po bramkach Campbella i Akpoma. Bramkę honorową zdobył Didier Drogba.

Mimo, że zespół gwiazd z przodu grał trójką napastników Kaka-Drogba-Villa, to mieli duży problem aby przejść przez dwóch środkowych obrońców Arsenalu. Młodzi defensorzy wywiązywali się ze swoich zadań znakomicie.

Jedyny błąd który możemy zapisał młodemu wychowankowi Konina, to bramka Drogby, przy której mógł się zachować o wiele lepiej.

Bardzo dobrze zagraniczne media oceniły postawę Bielika w meczu. Eurosport wystawił ocenę 8, przy czym 10 to najlepsza nota.
Angielski dziennik, “Daily Telegraph” wybrał Krystiana Bielika jako MVP spotkania, zaś główna strona Arsenalu na najlepszego zawodnika meczu wybrała napastnika, Chuba Akpoma.

Komentarze