Bijatyka na trybunach w Gdańsku. Mecz został wznowiony po długiej przerwie

Aktualizacja: 7 lip 2022, 22:22
7 lip 2022, 20:41

Spotkanie pomiędzy Lechią Gdańsk i Akademiją Pandev w ramach I rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy zostało przerwane w okolicach 6. minuty z powodu zamieszek na trybunach. Sędzia wznowił mecz o godzinie 21:01.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Dosłownie chwilę po pierwszym gwizdku sędziego na jednej z trybun gdańskiego stadionu doszło do porachunków pomiędzy fanami Lechii. Sędzia widząc całe zamieszanie postanowił przerwać mecz i skierować wszystkich piłkarzy do szatni. Kilka chwil po całym zamieszaniu spiker na stadionie poinformował, że kolejny tego typu incydent będzie oznaczał walkowera. Byłoby to jednoznaczne z zakończeniem europejskiej przygody dla gospodarzy. Na szczęście nie doszło do kolejnych zamieszek. Przerwa w meczu trwała około 40 minut.

Dziś zamiast przeżywać wspólnie z kibicami Lechii piłkarskie święto, garstka chuliganów przerwała mecz. Jednoznacznie potępiamy ich zachowanie na trybunach. Służby natychmiast podjęły działania, zabezpieczają monitoring i identyfiukują sprawców. Sędzia i delegat zadecydowali, że spotkanie będzie wznowione. Apelujemy o spokój na trybunachtak brzmi oficjalny komunikat klubu.

Na wielu zdjęciach, które pojawiły się w sieci widać wyraźnie, że to kibice Lechii toczyli między sobą walkę. W żadnym wypadku nie można więc mówić o prowokacji kibiców innego klubu. W rękach kilku osób zamieszanych w bijatykę widać było drewniane pałki, krzesła, a nawet młotek.

Ciężko jakkolwiek odnieść się do tego, co wydarzyło się w Gdańsku. Pierwszy mecz w sezonie o międzynarodowej randze, doniesienia o przejęciu klubu przez nowych, bogatych właścicieli, a tu takie “show” wykonaniu niewielkiej grupy kibiców. Wiadomo już, że do awantury doszło jeszcze przed wejściem na stadion. Zdewastowany został m.in. klubowy pub.

Pogoń Szczecin bliżej kolejnej rundy Ligi Konferencji. Świetny występ Kowalczyka