Błaszczykowski strzela, Fiorentina wygrywa!

Aktualizacja: 6 sty 2016, 17:52
6 sty 2016, 16:49

Fiorentina pokonała na wyjeździe Palermo 3:1. Jakub Błaszczykowski zagrał w tym spotkaniu 30 minut i zdołał strzelić jedną bramkę dla swojego zespołu.

Polak pojawił się na murawie w 60. minucie. Już wówczas Fiorentina prowadziła z Palermo 2:0. Obie bramki strzelił Ilicić, a asystował mu Kalinić. To właśnie strzelca obu goli zmienił były kapitan reprezentacji Polski.

Nasz rodak solidnie grał przez dane mu przez trenera pół godziny. W tym czasie bramkę honorową dla Palermo zdołał strzelić inny rezerwowy – Gilardino.

Mimo to Fiorentina dosyć spokojnie dociągnęła zwycięstwo do końca. W samej końcówce (93′) drużyna z Florencji przeprowadziła jeszcze jedną świetną akcję. Futbolówkę dogrywał Valero, strzelił Błaszczykowski, pieczętując w ten sposób wygrają Fiorentiny.

Pewnie zdobyte trzy punkty pozwoliły klubowi z Florencji na ponowne objęcie prowadzenia w Serie A. Jeszcze dziś swój mecz gra jednak Inter Mediolan. Jeśli Nerazzuri pokonają na wyjeździe Empoli, wyprzedzą Fiorentinę i nadal będą zajmowali 1. miejsce.