Błaszczykowski i Piszczek, nie powtórzyli sukcesu Szczęsnego!

30 maj 2015, 22:04

Borussia Dortmund przegrała w finale Pucharu  Niemiec z VFL Wolfsburg 1:3. Tym samym Kuba Błaszczykowski i Łukasz Piszczek drugi rąk z rzędu przegrywają w najważniejszej potyczce w sezonie.

Borussia bardzo dobrze weszła w ten mecz i już w 5 minucie prowadziła po świetnym strzale Aubemayanga. Chwilę później świetną okazję miał Reus jednak przegrał pojedynek z bramkarzem. Niestety dla BVB jak się okazało był to moment zwrotny. Wolfsburg przebudził się i w 15 minut za sprawą Gustawo, de Bruyne oraz Dosta strzelili 3 bramki i tak zakończyła się pierwsza połowa.

W drugiej części na boisko wszedł zarówno Kuba Błaszczykowski jak i Łukasz Piszczek jednak nie zdołali oni odwrócić losów spotkania i tym samym Wolfsburg po raz pierwszy w historii sięgnął po Puchar Niemiec.

Był to tym samym ostatni mecz Borussi, w którym ma ławce rezerwowych siedział Jurgen Klopp.