Błaszczykowski wywalczył karnego, Fiorentina liderem Serie A

4 paź 2015, 22:32

Lider Serie A, czyli Fiorentina pokonała na swoim boisku Atalantę Bergamo 3-0. Kuba Błaszczykowski wywalczył już na samym początku meczu rzut karny, a faulujący go Paletta został ukarany czerwoną kartką. “Viola” nadal prowadzi w  Serie A, z czterema zwycięstwami na swoim boisku.

Liderująca do tej kolejki Fiorentina jest ostatnio w niezłym gazie. 5 meczów w lidze wygranych plus przekonujące zwycięstwo w Lidze Europy z Belenenses na pewno robi wrażenie. Dziś na stadion Artemio Franchi przyjechali piłkarze z Bergamo, którzy także radzą sobie nieźle w Serie A.

Już w 4. minucie fantastyczną akcją popisał się Jakub Błaszczykowski. Nie mogący sobie z nim poradzić Gabriel Paletta sfaulował Polaka w polu karnym, a sędzia bez wahania pokazał na wapno. Paletta został ukarany czerwoną kartką, a jedenastkę na gola zamienił Iličić. W 11. minucie świetnym strzałem zza pola karnego popisał się Badelj, ale piłka poszybowała tuż obok słupka. “Viola” kontrolowała sytuację, ale w 25. minucie mógł być remis. Moralez stanął oko w oko z Tătăruşanu, a lepszy okazał się bramkarz gospodarzy. Jak rumuński golkiper obronił strzał z sześciu metrów wie tylko on sam. Na początku trzeciego kwadransa prostopadłe podanie doskonale wykorzystał Valero i podwyższył wynik na 2-0. Chwilę później mocny strzał Błaszczykowskiego wybronił Sportiello.

Po przerwie nadal przewagę mieli piłkarze Fiorentiny, ale ich akcje były bardzo nieudane i nie stwarzały większego zagrożenia pod bramką gości. Dużo było szanowania piłki, krótkich podań i niecelnych dośrodkowań. W 70 minucie ładny strzał oddał wprowadzony chwilę wcześniej Vecino, ale Sportiello nie dał się zaskoczyć. W 90 minucie po ładnym podaniu Kalinič z pierwszej piłki uderzył Verdú i bramkarz Atalanty musiał wyjmować piłkę z siatki.

Fiorentina utrzymała pozycję lidera Serie A. “Viola” u siebie wygrała cztery mecze, tracąc ogólnie w lidze do tej pory tylko cztery bramki w siedmiu spotkaniach.

ACF Fiorentina – Atalanta BC 3-0 (2-0)

1-0 Iličić 6′ (karny)
2-0 Valero 34′