Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Błażej Augustyn na dłużej w Lechii Gdańsk

Błażej Augustyn na dłużej w Lechii Gdańsk

0
Foto: jagiellonia.pl

Obrońca Lechii Gdańsk zostanie w Trójmieście na dłużej. Błażej Augustyn wypełnił zapis w kontrakcie i jego umowa z klubem z Gdańska została automatycznie przedłużona do czerwca 2020 roku.

Augustyn przyszedł do Lechii po całkiem udanej przygodzie we włoskim Ascoli grającym w Serie B. Jednak pierwszy rok w Lechii miał, delikatnie mówiąc, przeciętny. Sam tłumaczył taki stan rzeczy brakiem odpowiedniego przygotowania do sezonu. Zresztą cały zespół z różnych względów spisywał się wówczas bardzo słabo.

W obecnym sezonie 31-letni już Augustyn wygląda dużo lepiej. Od początku rozgrywek prezentuje solidny futbol. Na środku obrony, w parze z Michałem Nalepą tworzą naprawdę udany duet. Choć oczywiście zdarzają mu się słabsze występy, ale jego forma  skoczyła wyraźnie w górę, w porównaniu chociażby z ostatnim sezonem. W poprzednich rozgrywkach robił bardzo dużo prostych błędów. Trudno może zaliczyć go do czołowych stoperów ekstraklasy, ale jest na pewno powyżej średniej.

Augustyn jest w tym sezonie absolutnie podstawowym zawodnikiem zespołu. Zagrał w wyjściowym składzie we wszystkich spotkaniach i tylko raz opuścił boisko w trakcie meczu (w 89. minucie przeciwko Wiśle Płock).

Cieszę się, że spędzę w Lechii kolejny rok. Miałem w Gdańsku lepsze i gorsze momenty, ale jestem przede wszystkim zadowolony z obecnego sezonu. Gram regularnie, a jako zespół jesteśmy liderem ekstraklasy i zagramy w półfinale Pucharu Polski. Mamy szansę na coś wielkiego dla Lechii Gdańsk – podkreśla Augustyn.

Komentarze