BLK: Wygrana Pszczółek na własnym terenie

Aktualizacja: 25 sty 2023, 08:57
13 paź 2019, 19:50

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin wygrała na własnym terenie z PolskaStrefaInwestycja ENEA Gorzów Wielkopolski 90-85. Gospodynie zaprezentowały festiwal trójek.

Wynik spotkania otworzyła Ama Degbeon, która od razu popisała się akcją pod koszem. Chwilę później trójkę dorzuciła Agnieszka Szott-Hejmej. Dwójkę dodała Alexis Peterson. Mecz zaczął nabierać tempa. Gdy Pszczółki zdecydowanie doszły do głosu trener przyjezdnych, Dariusz Maciejewski poprosił o czas (15-5). Po nim jednak obraz gry się nie zmienił. Kolejną trójkę dołożyły miejscowe, tym razem Olga Trzeciak. Gorzowianki zdołały odrobić stratę do 5 oczek, jednak o czas znowu poprosił trener gości. Spotkanie nadal jednak wiodło się pod dyktando gospodyń. Pierwsza kwarta rozstrzygnęła się na korzyść akademiczek (24-16).

Od rzutu wolnego rozpoczęły drugą kwartę gospodynie, jednak to gorzowianki pierwsze zdobyły punkty. Gdy wydawało się, że to przyjezdne przejmą pałeczkę, do akcji weszła Szott-Hejmej, która zdobyła kolejne trzy punkty. Chwilę później dopisała jeszcze trzy oczka. To był prawdziwy festiwal trójek w wykonaniu miejscowych. Po pięciu minutach mieliśmy wynik 33-26. Przy stanie 35-28 trener Krzysztof Szewczyk poprosił o czas. To jednak gospodynie cały czas były przy piłce. Na przerwę oba zespoły schodziły jednak przy wyniku 44-41.

Trzecia kwarta to pierwsze punkty gorzowianek. Przyjezdne nie miały dużego problemu, aby już w drugiej minucie wyjść na prowadzenie 44-45. Kilka minut później Pszczółki dopisały kolejne punkty i dzięki temu miały już pięć oczek zapasu. Gorzowianki jednak goniły. Po pięciu minutach mieliśmy wynik 54-51. Szybko jednak odpowiedziała Katarzyna Dźwigalska (54-54). Mimo to gospodynie cały czas walczyły o jak najlepszy rezultat. Przy stanie 63-59 trener Krzysztof Szewczyk poprosił o czas. Po nim dwa punkty dopisała Szott-Hejmej. Pszczółki wygrywały już 69-63.

Sporną sytuację na początku czwartej odsłony wygrały gorzowianki, dzięki czemu zbliżyły się do gospodyń na dwa oczka. Odpowiedziała Ama Degbeon. Przy wyniku 73-67 trener Maciejewski wziął czas. Zmotywowane słowami selekcjonera gorzowianki zdobyły trzy punkty. Pszczółki szybko jednak dały znać o sobie pod koszem. Spotkanie było niezwykle zacięte. Przy stanie 77-77 to trener gospodyń wziął czas. Zaczęła się prawdziwa wojna nerwów. Na minutę przed rozstrzygnięciem spotkania trener Pszczółek poprosił o kolejny czas.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – PolskaStrefaInwestycji ENEA Gorzów Wielkopolski 90-85 (24-16, 20-25, 25-22, 21-22)

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin: Agnieszka Szott-Hejmej, Giedre Labuckiene, Ama Degbeon, Alexis Peterson, Jovana Popović, Julia Adamowicz, Olga Trzeciak, Wiktoria Duchnowska, Anna Pawłowska, Zuzanna Sklepowicz

PolskaStrefaInwestycji ENEA Gorzów Wielkopolski: Kahleah Copper, Paula Duchnowska, Katarzyna Dźwigalska, Cheridene Green, Chloe Jacskon, Laura Juskaite, Agnieszka Kaczmarczyk, Wiktoria Keller, Ewa Kielar, Wiktoria Kuczyńska, Zhosselina Maiga, Karolina Matkowska, Annamaria Prezelj, Patrycja Szczecińska