Boniek przejechał się do reprezentacji po el. Euro 2024. “Zawaliliśmy sromotnie”

lis 20 2023, 15:36

Zbigniew Boniek dołączył do grona osób, które krytycznie wypowiedziały się na temat postawy biało-czerwonych w eliminacjach Euro 2024. Były prezes PZPN bez wahania wskazał przyczyny, dla których Polacy wypadli tak słabo. Uznał nawet, że była to najłatwiejsza grupa w historii.Polacy będą walczyć o awans na Euro 2024 w barażach

Reprezentacja Polski nie ma już szans na bezpośredni awans na przyszłoroczne mistrzostwa Europy w Niemczech. Po piątkowym remisie 1:1 z Czechami, biało-czerwonie stracili okazję na to, aby przy korzystnych wynikach innych meczów moc cieszyć się z awansu bez grania w barażach.

Tak słaba postawa polskiej kadry w eliminacjach jest o tyle frustrująca, że tuż po wylosowaniu grup eliminacji przewidywania były inne. Gra z Czechami, Albanią, Mołdawią i Wyspami Owczymi w teorii miała dawać łatwą przeprawę. Rzeczywistość okazała się jednak zupełnie inna.

Boniek ocenił występ Polaków w eliminacjach

Były prezes PZPN Zbigniew Boniek wypowiedział się na temat postawy biało-czerwonych w tych eliminacjach. – Czasami jak ktoś jest na zakręcie, a my jesteśmy na zakręcie, to jakieś pozytywne wyniki potrafią pewne rzeczy odmienić. Dzisiaj nie chciałbym szukać optymizmu. Zawaliliśmy sromotnie te eliminacje – przyznał w programie “Prawda Futbolu”.

Boniek dodał nawet, że w pewnym sensie były to historyczne eliminacje.W całej historii polskiej piłki nigdy nie było i w przyszłości nie będzie tak łatwej grupy. Można było ją spokojnie przejść. Nie udało nam się. Mamy kryzys pokoleniowy. To, co jest najsmutniejsze to to, że my graliśmy na naszej twierdzy, na Stadionie Narodowym, i nie potrafiliśmy wygrać – dodał.Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA