Strona główna Piłka nożna Boniek wypowiedział się w sprawie terminu el. ME U-19

Boniek wypowiedział się w sprawie terminu el. ME U-19

0

Zbigniew Boniek wyraził opinię na temat terminu turnieju Elite Round el. ME U-19. Termin jest bardzo niefortunny, więc nie wszyscy zawodnicy będą mogli stawić się na zgrupowanie naszej reprezentacji. 

W 1. rundzie udało nam się zająć drugą pozycję i przejść do turnieju Elite Round, w którym zmierzymy się z Czarnogórą, Ukrainą, a także Bośnią i Hercegowiną. Turniej odbędzie się w tej ostatniej w dniach od 14 do 19 maja. Niestety, termin pokrywa się z 32. i 33. kolejką T-Mobile Ekstraklasy, a także 30. i 31. kolejką 1. ligi. W kadrze U-19 jest wielu zawodników, którzy grają na boiskach 1. ligi i Ekstraklasy regularnie. Kluby z kolei nie muszą ich puszczać, ponieważ turniej nie odbędzie się w oficjalnych terminach FIFA. Na temat całej sprawy wypowiedział się prezes PZPN Zbigniew Boniek.

PZPN wszczął stanowcze i stosowne działania w UEFA, aby taka sytuacja, jaką obecnie mamy, już nigdy się nie powtórzyła. Jesteśmy za tym, by oficjalne turnieje czy mecze młodzieżowych reprezentacji były rozgrywane tylko w oficjalnych terminach FIFA. Oczywiście rozumiemy interesy i problemy klubów, które w tych tygodniach wchodzą w fazę decydujących spotkań o mistrzostwo czy też utrzymanie. Z drugiej strony chciałbym serdeczne podziękować dla tych drużyn klubowych, potrafiących rozumieć też potrzeby reprezentacji Rafała Janasa. Mimo tych kłopotów, wierzę w naszą reprezentację, w jej trenera i w dobrą, skuteczną grę naszej jedenastki – powiedział prezes PZPN.

Komentarze