Boruc z czystym kontem, Fabiański kapitulował dwukrotnie

18 mar 2017, 21:05

AFC Bornemouth pokonało na własnym obiekcie drużynę Swansea City po 2-0 po samobójczym golu Alfiego Mawsona oraz golu Benika Afobe. Pełne 90. minut rozegrali nasi bramkarze – Artur Boruc i Łukasz Fabiański.

Więcej pracy w te późne sobotnie popołudnie miał Łukasz Fabiański(Swansea City). Artur Boruc(Bornemouth) zaliczył tylko jedną interwencję w ciągu całego spotkania.

Pierwszy gol padł w 31. miuncie meczu. Benik Afobe oddał strzał z dystansu i po drodze piłka odbiła się od Alfiego Mawsona i całkowicie zmyliła stojącego w bramce ,,Fabiana”.

Druga bramka miała miejsce w 72. minucie. Tym razem nie było żadnego rykoszetu po drodze i Benik Afobe znalazł się na liście strzelców, po tym jak oddał strzał z 13-14 metra. Asystował mu Joshua King.

,,Wisienki” na dobre odskoczyły już od strefy spadkowej, zaś Swansea City po zwycięstwie Crystal Palace nad Watfordem znajdują się tuż nad kreską.

AFC Bornemouth – Swansea City 2:0 (1:0)

1:0 Mawson 31′-sam.