Strona główna Piłka nożna Boruc zastąpi Szczęsnego?

Boruc zastąpi Szczęsnego?

0

Artur Boruc ma nadzieję, że zagra w marcowym meczu reprezentacji Polski i z Irlandią, zaliczając tym samym sześćdziesiąty występ w narodowych barwach. Grający w AFC Bournemouth zawodnik liczy na dołączenie do Klubu Wybitnego Reprezentanta.

W meczach eliminacyjnych ME kadry Adama Nawałki, Boruc nie mógł liczyć na grę, a w pierwszym składzie bronił Wojciech Szczęsny. Teraz po kłopotach bramkarza Arsenalu Londyn, który stracił miejsce w klubowej jedenastce, sytuacja może ulec zmianie.

 – Chciałbym rozegrać 60. mecz w reprezentacji, a w Polsce to duża sprawa, bo wkracza się do Klubu Wybitnego Reprezentanta – powiedział Boruc w rozmowie z magazynem “Matchday”. – To także wielka rzecz dla mnie, bo obiecałem tacie, że tam się znajdę – dodał. – Mój tata umarł kilka lat temu i obiecałem mu to wtedy. Dlatego to ma dla mnie takie znaczenie – stwierdził Boruc, który po raz ostatni dotąd zagrał w towarzyskim meczu ze Szwajcarią. Mecz zakończył się remisem 2:2, a na drugą połowę wyszedł za niego Łukasz Fabiański.

Boruc ujawniłł też, że wybrał wypożyczenie do Bournemouth, aby mieć szansę na grę w reprezentacji. – To był jeden z powodów, dla których tutaj przyjechałem, ale wszystko się zawiera w wynikach, jakie osiągamy, nie mogę więc narzekać – stwierdził. – Jeśli chodzi o reprezentację, to wszystko jest teraz dla mnie sprawą otwartą, więc cieszę się, że tu jestem każdego tygodnia i mam nadzieję tu zostać – zdradził.

Boruc poruszył także temat problemów Szczęsnego, który stracił miejsce w składzie Arsenalu, licząc że zmieni to układ sił w bramce reprezentacji Polski. – Są jakieś małe problemy z numerem jeden. Wojciech Szczęsny z Arsenalu obecnie nie gra, więc drzwi są otwarte dla innych chłopaków i jestem na tym bardzo skupiony – zakończył 34-letni bramkarz.

Mecz Irlandią z Polską odbędzie się 29 marca na Aviva Stadium w Dublinie. Jego stawką będą punkty eliminacji mistrzostw Europy.

Komentarze