Borussia Dortmund w ćwierćfinale Pucharu Niemiec, asysta Piszczka

16 gru 2015, 22:17

Borussia Dortmund pokonała w wyjazdowym spotkaniu Augsburg 2:0 (0:0) i awansowała do ćwierćfinału Pucharu Niemiec. Całe spotkanie rozegrał Łukasz Piszczek, a przy pierwszej bramce zaliczył asystę.

Początkowa faza meczu była bardzo spokojna, zarówno Barussia jak i Augsburg starały się spokojnie konstruować swoje akcje i gra toczyła się głównie w środku pola. Pierwszą groźną sytuację stworzyli goście, a była to już 27. minuta. Wówczas po akcji lewą stroną piłka trafiła na głowę Ramosa, a ten przedłużył dośrodkowanie do Mkhitaryana. Ormianin trafił jednak jedynie w boczną siatkę. Bramka i tak nie zostałaby uznana, bowiem sędzia boczny dopatrzył się pozycji spalonej. Pięć minut przed przerwą bardzo dobrej okazji nie wykorzystał Aubameyang, którego strzał obronił Hitz. Piłkarze schodzili do szatni przy bezbramkowym remisie.

Jak się okazało druga część meczu była ciekawsza i zdecydowała o tym kto zagra w dalszej fazie Pucharu Niemiec. W 56. minucie sam na sam z Burkim znalazł się Bobadilla, jednak górą był bramkarz BVB. Chwilę później było już 1:0 dla Borussii. Piłka w polu karnym trafiła do Łukasza Piszczka, ten nieco szczęśliwie dograł do najlepszego snajpera zespołu Aubameyang, który skierował piłkę do bramki. Piłkarze Augsburga chcieli szybko odpowiedzieć, lecz podopieczni Thomasa Tuchela po chwili wybili im to z głowy i podwyższyli prowadzenie. Autorem bramki był Mkhitaryan. Była jeszcze okazja do zdobycia trzeciego gola, ale w Dortmundczycy pogubili się w polu karnym rywali.

Mecz zakończył się wynikiem 0:2 i Barussia Dortmund mogła cieszyć się z awansu do ćwierćfinału. Nie jest jeszcze znany rywal w tej fazie rywalizacji. O tym kto to będzie zadecyduje losowanie.

Augsburg – Borussia Dortmund 0:2